تلاش دیپلماتیک ایران و جمهوری آذربایجان برای گسترش همکاری‌های اقتصادی

باکو – ایرنا – "سید  عباس موسوی " سفیر تهران در باکو و " شاهین مصطفی اف " معاون نخست وزیر و رئیس آذری کمیسیون مشترک اقتصادی جمهوری آذربایجان و ایران روز پنجشنبه در دیداری درباره روابط و همکاری‌های اقتصادی گفت و گو کردند.

به  گزارش ایرنا به نقل از سفارت جمهوری اسلامی ایران در جمهوری آذربایجان، در این دیدار آخرین وضعیت روابط دو جانبه بویژه در حوزه اقتصادی،  تجاری،  پروژه های مشترک و راه های گسترش روابط و همکاری‌ها  دو کشور دوست و همسایه مورد بررسی قرار گرفت.

دوطرف در این دیدار دو ساعته درباره تحولات و پیشرفت ها و نیز موانع موجود بر سر راه همکاری‌های مشترک اقتصادی دو کشور گفت و گو کردند.

همچنین روز گذشته (چهارشنبه)   مذاکرات انلاین  مسئولان سازمانهای راهداری و حمل و نقل جاده ای جمهوری اسلامی ایران و جمهوری آذربایجان برگزار شد.

در این ملاقات  که به ریاست مدیرکل دفتر ترانزیت و حمل و نقل بین المللی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای ایران و  مدیرکل سرویس حمل و نقل جاده‌ای آذربایجان برگزار شد، دو طرف پیرامون مسائل و مشکلات مربوط  به ناوگان ایرانی ورودی به جمهوری آذربایجان، مسائل مربوط به ترانسشیپمنت(  انتقال محموله مورد بیمه از یک وسیله نقلیه به وسیله نقلیه دیگر)، پیگیری مسائل مربوط به نارضایتی رانندگان ایرانی در خصوص نامناسب بودن امکانات موجود در پارکینگ طرف آذری گفت و گو و تبادل نظر شد.

همچنین مسائل مربوط به امکان برقراری اسکورت برای تمامی ناوگان‌ های ایرانی تا مقصد نهایی در خاک  جمهوری آذربایجان و افزایش تبادل پروانه عبور بین دو کشور مورد بررسی قرار گرفت.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 3 =