۲۷ شهریور ۱۳۹۹،‏ ۲۰:۰۶
کد خبرنگار: 2445
کد خبر: 84043723
۰ نفر

برچسب‌ها

جنوب عربستان بار دیگر هدف حمله پهپادی انصارالله قرار گرفت

تهران- ایرنا- سخنگوی نیروهای مسلح یمن شامگاه پنجشنبه از حمله دوباره پهپادی ارتش و کمیته‌های مردمی این کشور به جنوب عربستان خبر داد.

به گزارش ایرنا، سرتیپ "یحیی سریع" سخنگوی نیروهای مسلح یمن در توئیتی اعلام کرد که فرودگاه بین‌المللی ابها در جنوب عربستان هدف قرار گرفته است.
سریع گفت که یک نقطه نظامی در فرودگاه أبها با یک فروند پهپاد صماد۳ هدف قرار گرفته شد.
 وی تصریح کرد که این حمله در پاسخ به تجاوز ادامه دار دشمن و ادامه محاصره کشور یمن صورت گرفته است.
از سوی دیگر، خبرگزاری رسمی عربستان (واس) به نقل از "ترکی المالکی" سخنگوی رسمی ائتلاف عربی به سرکردگی عربستان نیز ضمن تأیید حمله پهپادی نیروهای انصارالله به این کشور مدعی شد: نیروهای مشترک ائتلاف موفق به رهگیری و انهدام یک فروند پهپاد انفجاری شدند که از سوی حوثی‌ها به سوی شهر "خمیس مشیط" عربستان شلیک شده بود.
خمیس مشیط اسم شهری در منطقه عسیر سعودی است که در جنوب غرب این کشور واقع شده است.
مالکی برای توجیه ناکارآمدی سامانه دفاع موشکی عربستان مدعی شد که این حمله عمدی و هدفمند به مراکز غیر نظامی منطقه جنوبی عربستان انجام گرفت.
سریع ۲۰ شهریورماه نیز از حمله موشکی موفقیت آمیز به یک هدف مهم در ریاض پایتخت عربستان خبر داد.
سخنگوی نیروهای مسلح یمن با اشاره به اینکه این حمله با موشک بالستیک «ذوالفقار» و به وسیله ۴ پهپاد «صماد ۳» صورت گرفته، گفت که این حمله در پاسخ به تجاوز ادامه دار دشمن و ادامه محاصره کشور یمن صورت گرفته است
ارتش و کمیته‌های مردمی یمن ۱۹ شهریور ماه نیز با چندین پهپاد"قاصف کا۲" برخی مراکز نظامی و حساس در داخل فرودگاه بین‌المللی أبها در جنوب غرب عربستان را هدف قرار دادند.
سخنگوی نیروهای مسلح یمن این حملات را دقیق توصیف کرده و افزوده بود که این حمله پهپادی در پاسخ به تشدید حملات متجاوزان، جنایت‌ها و ادامه محاصره آنان علیه کشور یمن صورت گرفته است.
عربستان پس از حدود تقریبا پنج سال از آغاز جنگی همه جانبه که علیه مردم یمن به راه انداخت، نه‌تنها به اهداف خود دست نیافته، بلکه هزینه‌های زیادی را به اقتصادش تحمیل کرده است.
انصارالله پس از آن که عربستان توافق آتش‌بسی را که خود اعلام کرده بود، نقض کرد، حملاتش را به مراکز حساس نظامی سعودی از سر گرفته است.
یمن از ۲ سال گذشته توانسته در زمینه تولید سلاح‌های هوایی به پیشرفت قابل توجهی برسد که پیروزی‌های ارتش یمن و درماندگی دفاع هوایی عربستان را به دنبال داشته است.
نگاهی به افزایش توان موشکی و پهپادی یمن، نشان می‌دهد که یمنی‌ها از حدود سه سال پیش به تولید موشک‌های پیشرفته و نیز هواپیماهای بدون سرنشین (پهپاد) پرداخته‌اند اقدامی که موجب برتری نظامی در مقابله با تجاوز سعودی‌ها شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 10 =