تیم‌های امدادی تا ۲۴ ساعت در نهبندان آماده‌باش هستند

بیرجند - ایرنا - مدیرکل مدیریت بحران استانداری خراسان جنوبی گفت: با توجه به وقوع ۲ زلزله صبح و عصر امروز در شهرستان نهبندان تمامی تیم‌های امدادی و عملیاتی این شهرستان و شهرهای معین تا ۲۴ ساعت در حالت آماده‌باش کامل هستند.

سید ابوالحسن میرجلیلی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این تیم‌ها تحت نظر ستاد مدیریت بحران شهرستان و فرماندار نهبندان شرایط را رصد و کنترل می‌کنند و در سطح استان نیز این آمادگی وجود دارد.

وی گفت: وقوع زلزله به این تعداد در چنین مناطقی متداول است اما مردم باید احتیاط لازم را داشته باشند.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری خراسان جنوبی اظهار داشت: در پی وقوع زلزله ۳،۸ ریشتری صبح امروز در حوالی نهبندان سه تیم ارزیاب و پس از زلزله ۴ ریشتری عصر امروز هم چهار تیم ارزیاب به منطقه اعزام شدند اما تاکنون هیچ گونه خسارت مالی و جانی گزارش نشده است.

وی افزود: همچنین از طریق بخشداران، دهیاران، رسانه‌های استان و فضای مجازی اطلاع رسانی لازم به مردم انجام شده است.

۲ زمین لرزه امروز (پنجشنبه) حوالی نهبندان در جنوب استان خراسان جنوبی را لرزاند و با توجه به فاصله کم کانون زلزله تا مرکز شهرستان، در شهر نهبندان و حوالی آن احساس شد.

زمین لرزه اول به بزرگی ۳،۸ ریشتر ساعت ۵ و هشت دقیقه و ۳۴ ثانیه در عمق ۱۱ کیلومتری زمین روی داد و کانون زلزله ۱۶ کیلومتر تا شهر نهبندان فاصله داشت.

زمین لرزه دوم نیز ساعت ۱۵ و ۵۱ دقیقه و ۳۶ ثانیه امروز در عمق ۱۰ کیلومتری به وقوع پیوست و فاصله محل آن تا مرکز شهرستان ۶ کیلومتر بود.

نهبندان در ۲۰۰ کیلومتری جنوب بیرجند است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 0 =