موکبها اجازه فعالیت در مسیرهای منتهی به مرزهای خوزستان را ندارند

اهواز – ایرنا –سخنگوی ستاد مبارزه با بیماری کووید ۱۹ در خوزستان گفت:به دلیل گسترش ویروس کرونا و بسته شدن مرزهای عراق در آستانه اربعین حسینی، موکب داران استان اجازه ندارند در مسیر های منتهی به مرزهای استان موکب برپا کنند .

به گزارش ایرنا رضا نجاتی شامگاه پنجشنبه در گفت وگوی ویژه خبری شبکه سیمای خوزستان بیان کرد: تنها برخی از موکب های درون شهرها با رعایت موازین بهداشت اجازه فعالیت را دارند.

وی گفت: با توجه به شیوع بیماری در ایران و عراق نشست هایی میان مسوولان۲ کشور برگزار شد و مسوولان عراق اعلام کردند امسال با توجه به شیوع کرونا اجازه برگزاری اربعین و مراسم پیاده روی به سوی کربلای معلی را نمی دهند لذا از مردم انتظار داریم به هیچ عنوان به سمت پایانه ها حرکت نکنند چرا که اجازه خروج به آنها داده نمی شود.

سخنگوی ستاد استانی مدیریت کرونا بیان کرد: امسال برنامه پیاده روی هایی که در سال های قبل در سطح شهرستان ها برگزار می شد نداریم و مراسم سوگواری سرور و سالار شهیدان در سطح مساجد با رعایت تهویه، فاصله گذاری و استفاده از ماسک برگزار می شود.

هر سال از ۲۰ روزقبل از روزاربعین حسینی کاروان های پیاده روی اربعین از مرزهای خوزستان از سراسر دنیا برای زیارت مرقد مطهر امام حسین (ع)به عراق سفر می کردندکه امسال به دلیل شیوع ویروس کرونا این مراسم برگزارنخواهد شد.

کشورعراق نیز اعلام کرد امسال پذیرای زائران حسینی نخواهد بود.

خطر برگشت به شرایط سخت بیماری کرونا

وی گفت: متاسفانه شرایط گذشته در حال تکرار شدن است و نگران بازگشت دوران تلخ و پر اضطراب اوج بیماری در استان هستیم.

نجاتی افزود: از مردم استان انتظار داریم توصیه ها را جدی گرفته و شیوه نامه های بهداشتی را رعایت کنند.

سخنگوی ستاد مدیریت بیماری کرونا در خوزستان بیان کرد: با توجه به شرایطی که در کشور و استان حاکم است همه ما موظفیم پروتکل ها را رعایت نماییم تا جان خود و دیگران را حفظ کنیم و از این مرحله سخت و نفس گیر عبور کنیم.

سخنگوی ستاد مدیریت بیماری کرونا در استان با تاکید بر اهمیت زیاد و تاثیر بالای استفاده از ماسک در کنترل شیوع این اپیدمی گفت: گرچه استان خوزستان استانی با آب و هوای گرم است اما تحمل گرما قابل تحمل تر این بیماری و از دست رفتن عزیزان است.

طبق اعلام دانشگاه علوم پزشکی اهواز ۶ شهرستان خوزستان از جمله اهواز به وضعیت قرمز کرونا بازگشتند.

پیش از این خوزستان ۲ ماه وضعیت سخت قرمزکرونا را تجربه کرده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 7 =