استاندار کرمان: تمامی بخش‌های جامعه در رفع مشکلات ارزی کشور مشارکت کنند

کرمان - ایرنا - استاندار کرمان با اشاره به شرایط اقتصادی دولت گفت: صادرکنندگان ارز خود را در سامانه نیما به صورت توافقی مبادله کنند زیرا تمامی بخش‌های جامعه باید در رفع مشکلات اقتصادی و ارزی کشور مشارکت کند.

به‌گزارش ایرنا، محمدجواد فدائی روز پنجشنبه در نشست شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی افزود: جلسات متعددی در خصوص رفع تعهدات ارزی با رییس‌کل بانک مرکزی داشتیم و مجوزی هم دریافت کردیم که طبق آن میان صادرکنندگان استان با واحدهای تولیدی تفاهم نامه امضا شد که ارز را با قیمت توافقی مبادله کنند.

وی با بیان اینکه بانک مرکزی تاکید بر پیگیری ارزهای بخش خصوصی دارد اظهار داشت: صادرکنندگان استان کرمان با واحدهای تولیدی ارز را در سامانه نیما با قیمت توافقی مبادله کنند که این امر به رفع تعهدات ارزی کمک می کند.

استاندار کرمان ادامه داد: پیشنهاد استان کرمان ظرف سه روز آماده شود و با هماهنگی با بانک مرکزی به تصویب برسد که مشکل رفع تعهد ارزی، تسهیلات صادراتی و کارت بازرگانی رفع شود.

وی گفت: طی روزهای آینده نشستی با شورای نظارت برای رفع مشکلات کارت بازرگانی برگزار می‌کنیم و درخواست کمک بلاعوض با تعدادی طرح در شمال و جنوب استان به سازمان توسعه تجارت معرفی می‌شود.

فدائی بیان داشت: طرح کارورزی استان کرمان موفق نبوده و تنها ۳۰ درصد از پنج هزار نفر کارورز جذب بازار کار شد و از این ظرفیت به‌خوبی استفاده نشده است.

وی با بیان اینکه علت موفق نبودن آن اعلام شود افزود: مشکل اصلی جذب نشدن منابع ملی و انگیزه مناسب کارفرماها بوده است.

وی با اشاره به درخواست برگزاری نمایشگاه عنوان کرد: اجرای نمایشگاه‌های خصوصی منعی ندارند و در نمایشگاه عمومی نمی‌توان تجمع را کنترل کرد لذا باید پروتکل‌های بهداشتی به‌صورت کامل لحاظ شود. 

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 15 =