عضو مجلس خبرگان: ارائه الگوی عملی در فضای فرهنگی جامعه ضروری است

بروجرد – ایرنا – نماینده مردم لرستان در مجلس خبرگان گفت: ارائه الگوی عملی در فضای فرهنگی جامعه با توجه به شرایط حاضر ضروری است.

آیت الله احمد مبلغی عصر پنجشنبه در جلسه شورای فرهنگ عمومی بروجرد که در دفتر امام جمعه برگزار شد، افزود: فرهنگ جامعه را نباید دست کم گرفت چرا که برای هر جامعه باید چهار زیر ساخت شکل بگیرد که مسیر درست را طی کند.

وی اضافه کرد: فقه و حقوق نیاز اساسی جامعه است و فقه برای جامعه ضرورت دارد، قانون باید از درون فقه باشد و دوم فرهنگ است که جامعه بی فرهنگ باعث هرج و مرج می شود که هیچ مجموعه ای نمی تواند درست کار کند و سوم علم و چهارم صنعت است.

آیت الله مبلغی اظهار داشت: شهرستان بروجرد به دلیل قدمت و سبقت در دین همه ظرفیت های لازم را دارد و نماد های فرهنگی و شخصیت های بزرگ در همه حوزه ها در شهرستان بروجرد می باشد و آنقدر رساله های علمی از شخصیت های بروجردی وجود دارد که شهرستان بروجرد را مجتهد پرور کرده است.

نماینده مردم لرستان در مجلس خبرگان گفت: با تمرکز کردن بر روی فرهنگ و اداب می توان آنان را احیا کرد و باید شخصیت های بزرگ دینی، مذهبی، علمی و فرهنگی شهرستان بروجرد شناسایی و معرفی شود.

وی بیان کرد: سنت خوب در جامعه یعنی فرهنگ برخی سنت ها باعث گناه است که آنان استثنا است و فرهنگ نیست، فرهنگ آنگونه که اسلام می خواهد و رهبری و امام ترسیم کرده اند را باید پیاده کنیم.

آیت الله مبلغی افزود: جامعه بدون الگو راهی به جایی نمی برد و باید الگو برای جامعه تعریف شود و الگوی اجتماعی باید قابل عمل برای همگان باشد.

نماینده مردم لرستان در مجلس خبرگان با اشاره به این که الگو باید برای همه جامعه باشد تا اجرایی شود، افزود: الگو باید اجرایی پذیر و سختگیرانه نباشد و ساده و در دسترس باشد و همچنین آلودگی و گناه در الگو نباشد تا بتواند اثرگذار باشد.

وی بیان کرد: الگوی عملی در فضای فرهنگی جامعه ضروری است و حجاب باید الگو داشته باشد، ارزش داده شود تا همگان به سمت آن حرکت کنند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 1 =