درگیری شهرداری ها و شوراهای شهر مشکل آفرین است

یاسوج- ایرنا- معاون عمران و توسعه امور شهری روستایی وزیر کشور و رییس سازمان و شهرداری ها و دهیاری ها گفت: درگیری های میان شهرداری ها و شوراهای شهر در برخی شهرهای کشور معضلی است که سبب ناهماهنگی در کارها می شود.

به گزارش ایرنا، مهدی جمالی‌نژاد روز پنجشنبه در نشست با تعدادی از فرمانداران ،‍شهرداران و دهیاران کهگیلویه و بویراحمد در یاسوج اظهار داشت: ثبات مدیریتی در یاسوج میان استاندار، شهردار و شورای شهر به وضوح دیده می شود و در این باره هماهنگی و همکاری های لازم وجود دارد.

وی استفاده از اوراق مشارکت را راهی مناسب برای کمک به شهرداری ها دانست و به شهرداری های استان به ویژه یاسوج توصیه کرد از این شیوه بهره ببرند.

معاون عمران و توسعه امور شهری روستایی وزیر کشور و رییس سازمان و شهرداری ها و دهیاری ها تصریح کرد: برخی شهرها در کشور سرعت توسعه و خیز چشمگیری پیدا کردند و برخی شهرداری ها از این طریق بودجه آن ها تا حدود سه برابر هم افزایش یافته است.

جمالی‌نژاد با اشاره به ‍‍‍‌موضوع قیر، ابراز داشت: در بودجه ۹۹ بحث قیر دیده نشده بود اما به همت نمایندگان این مهم مصوب شد و قیر به شهر ها اختصاص می یابد.

وی تاکید کرد: قیر مورد نیاز این استان نیز تامین و سهمیه استان در نظر گرفته خواهد شد.

معاون عمران و توسعه امور شهری روستایی وزیر کشور و رییس سازمان و شهرداری ها و دهیاری ها با اشاره به ورودی های نامناسب شهرهای استان، تصریح کرد: ساماندهی این ورودی ها به اعتبار نیاز دارد اما باید توجه داشت که سلیقه و همت هم می طلبد البته در این خصوص بدون شک اعتبارات در قالب تفاهم نامه کمک خواهد شد.

جمالی‌نژاد گفت: شهرداران باید مدیریت درآمد و هزینه کنند و نگاه آن ها به اداره شهر بسیار مهم و اثر گذار خواهد بود.

وی در خصوص حقوق و مزایای پرسنل و کارگران شهرداری ها، اعطای تسهیلات، نیازمندی های شهرداری یاسوج، بررسی موانع کمبودهای سایت بازیافت زباله، نوسازی ناوگان حمل و نقل، توصیه و پیشنهاد هایی ارائه داد.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد نیز گفت: شهرداری های استان در پرداخت حقوق پرسنل و کارگران خود مشکل دارند و باید در این مورد چاره ای اندیشیده شود.

حسین کلانتری بیان کرد: بحث اوراق مشارکت توسط شهرداران باید پیگیری و هر چه سریع تر پروژه های نیمه تمام را به پایان برسانند.

وی تاکید کرد: استانداری به جد همکاری خود را برای کمک به تامین ماشین آلات به شهرداری های استان اعلام می کند.

کلانتری عنوان کرد: شوراها و دهیاری ها در شرایط کنونی کرونا پای کار بوده اند و همچنان در بحث گند زدایی فعالیت چشمگیری داشته اند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 10 =