امام جمعه بجنورد: ایجاد خانه‌های هلال، نشانه توجه نظام اسلامی به روستاها است

بجنورد - ایرنا - نماینده ولی فقیه در خراسان شمالی گفت: راه‌اندازی خانه هلال، که خدمات هلال احمر را در مناطق روستایی گسترش داده، نشان توجه نظام اسلامی به این مناطق است.

حجت الاسلام والمسلمین ابوالقاسم یعقوبی، پنجشنبه در آیین گشایش خانه هلال در روستای قاضی بجنورد، اظهار داشت: خانه هلال، به معنای در اختیار قرار گرفتن خدمت فوری در حوادث است، کار خیری است که امروز در کشور شاهد هستیم شماری از این مراکز به دست رییس جمهوری افتتاح شد.

امام جمعه بجنورد افزود: این بسیار ارزنده است که خدمت جدید به خدمات جمعیت هلال احمر افزوده شده است.

وی اظهار داشت: یکی از مجموعه ها که همواره در خدمت مردم بوده و آماده باش است، هلال احمر است، این جمعیت پا به رکاب برای دفع خطر است، هلال احمر در جبهه خدمت، خط شکن و جلودار است.

 نماینده ولی فقیه در خراسان شمالی گفت: افتخار ایران اسلامی است که این جمعیت به سراغ روستاها رفته و این مناطق از خدمات امدادی بهره مند می شوند.

بهره برداری از ۸ خانه هلال در استان

سرپرست جمعیت هلال احمر خراسان شمالی هم گفت: خانه های هلال به عنوان شبکه ای از امداد و نجات راه اندازی شده است.

ابوالفضل محبان اظهار داشت: راه اندازی خانه هلال، با رویکرد استفاده از توان مردم و جوامع محلی برای مدیریت حادثه راه اندازی شده است.

وی افزود: امسال ۲۳۲ دوره آموزشی در خانه های هلال استان برگزار شده و ۲ هزار و ۵۰۰ نفر از اقشار مختلف آموزش لازم را فرا گرفته اند.

امروز همزمان با سراسر کشور، هشت خانه هلال در روستاهای هشت شهرستان خراسان شمالی با حضور رییس جمهوری به صورت ویدئوکنفرانس افتتاح شد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 15 =