اختتامیه اردوی طلایه‌داران دانش آموزان انجمن اسلامی خراسان رضوی برگزار شد

مشهد- ایرنا- مراسم پایانی اردوی آموزشی - تشکیلاتی طلایه‌داران و سوگند یادکردن دانش‌آموزان مسوول انجمنهای اسلامی مدارس استان خراسان رضوی یادواره شهید ربانی برگزار شد.

سید علیرضا امین یزدی مسوول اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان استان خراسان رضوی عصر پنجشنبه در این مراسم گفت: در سالهای گذشته اردوی سالانه آموزشی - تشکیلاتی طلایه‌داران به صورت حضوری برگزار می شد اما امسال به دلیل وجود محدودیتهای ناشی از بیماری کووید ۱۹ این دوره آموزشی به مدت دو هفته برای دانش آموزان منتخب انجمن های اسلامی به صورت مجازی برگزار شد و در این مدت حدود هزار دانش آموز پایه‌های دهم و یازدهم مدارس استان به صورت مجازی آموزشهای ویژه تشکیلاتی، عقیدتی، فرهنگی و مدیریتی را فراگرفتند.

وی افزود: در این دوره مجازی دانش آموزان منتخبی که قرار است تحت عنوان مسوولان انجمنهای اسلامی مدارس فعالیت کنند با استفاده از فضای مجازی آموزشهای تشکیلاتی، رهبری و معرفتی را طی کردند تا بتوانند با استفاده از این مهارتها فعالیتهای فرهنگی و اسلامی مورد نظر را در مدارس تحت مسوولیت خود اجرایی کنند، کارهای گروهی را تمرین کنند و به نحوی عمل کنند که بتوانند بقیه دانش‌آموزان مدرسه را نیز به سمت و سوی فعالیتهای فرهنگی و اسلامی جذب کنند.

او ادامه داد: با توجه به هجوم همه جانبه فرهنگی دشمنان نظام و اسلام، مسوولان انجمنهای اسلامی مدارس بنا به فرمایش رهبری، افسران جنگ نرم هستند و باید راههای تقابل با این هجوم فرهنگی را فرا بگیرند و بتوانند الگو و راهنمای سایر دانش‌آموزان باشند.

در این مراسم به صورت مجازی مراسم تحلیف و سوگند حدود هزار نفر از مسوولان جدید انجمنهای اسلامی دانش آموزان خراسان رضوی اجرا و به آنها احکام مسوولیت داده شد.

استان خراسان رضوی با حدود ۶/۵ میلیون نفر جمعیت دارای ۱۲ هزار و ۵۰۰ واحد آموزشی با بیش از یک میلیون  و ۳۰۰ هزار دانش‌آموز است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 0 =