۲۷ شهریور ۱۳۹۹،‏ ۲۰:۱۹
کد خبرنگار: 2235
کد خبر: 84043649
۰ نفر

برچسب‌ها

 بیش از ۴۴ هزار تن شلتوک در رضوانشهر برداشت شد

رشت- ایرنا – مدیر جهاد کشاورزی رضوانشهر گفت: امسال بیش از ۴۴ هزارتن شلتوک برنج از شالیزار های این شهرستان برداشت شد.

 مسعود رزاقی عصر پنجشنبه در گفتگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: کشاورزان شالیکار در مناطق مختلف رضوانشهر و پره سر ، در سطح ۱۰ هزار هکتار زمین  زیر کشت برنج، بیش از ۴۴ هزار تن شلتوک برنج از گونه های مختلف برداشت کردند.

 وی با اشاره به کشت دیگر محصولات کشاورزی و باغی در سطح رضوانشهر و پره سر افزود: این شهرستان دارای بیش از ۲۰۰ هکتار سطح زیر کشت باغهای کیوی است  که پیش بینی می شود حدود چهار هزار و ۵۰۰ تن محصول برداشت شود.

وی در ادامه  گفت: این شهرستان دارای اقلیم سازگار با میوه ازگیل می باشد و مساحت باغهای این محصول حدود ۴۶ هکتار می باشد که همه ساله بیبش از ۲۰۰ تن میوه ازگیل در این مناطق تولید و برداشت می شود.

به گفته وی همچنین این شهرستان با دارا بودن بیش از ۲۲ هزار کلنی کندوی عسل، سالانه حدود ۴۳۰ تن عسل مرغوب تولید و روانه بازار مصرف می کند.

رزاقی اظهار داشت:  رضوانشهر و پره سر دارای ۶۰۰ واحد دامی سنگین، کوچک و بزرگ می باشد و جمعیت دامی در این شهرستان بیش از ۲۰ هزار رأس شامل گاو دو رگ، گاو بومی و اصیل، حدود ۵ هزار رأس گاومیش و  ۱۵۰۰ رأس تک سمی شامل اسب، قاطر ، اسب خزر است.

وی خاطرنشان کرد:  رضوانشهر با دارا بودن ۳ مرکز جمع آوری شیر با ظرفیت روزانه بطور متوسط ۱۳ تن،  سالانه بیش از ۳ هزارتن شیر تولید و به بازار عرضه می کند.

 مدیر جهاد کشاورزی رضوانشهر همچنین یاداور شد: امسال بیش از ۸ تن پیله تر ابریشم در این شهرستان تولید شد که نسبت به سال گذشته حدود ۴۰ درصد افزایش تولید داشته است.

 شهرستان رضوانشهر با حدود ۸۰ هزار نفر جمعیت و ۱۲۰ روستا در ۷۰ کیلومتری غرب مرکز استان گیلان واقع شده است و تعداد بهره بردار و برنجکار در این شهرستان بیش از ۱۲ هزار خانوار می باشد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 14 =