واکنش فلسطین به اظهارات سفیر آمریکا در سرزمین های اشغالی

تهران-ایرنا- نبیل ابوردینه سخنگوی تشکیلات خودگردان فلسطین روز پنجشنبه ضمن محکومیت سخنان سفیر آمریکا در اسرائیل درباره کنار گذاشتن محمود عباس و جایگزین کردن محمود دحلان، تاکید کرد، این،‌ مردم فلسطین هستند که رهبرشان را تعیین می‌کنند نه هیچ کشور دیگری.

به گزارش خبرگزاری رسمی فلسین (وفا)،‌ابو ردینه صحبت‌های دیوید فریدمن درخصوص کنار گذاشتن محمود عباس و جایگزین کردن محمد دحلان از رهبران سابق جنبش فتح را محکوم کرد.

وی افزود: سیاست تهدید،‌ اعمال فشار مستمر و تلاش برای باج‌گیری آمریکا از رئیس تشکیلات خودگردان نتیجه‌ای جز شکست نخواهد داشت.

ابوردینه تاکید کرد: این، تنها مردم فلسطین هستند که رهبر خود را طبق پایه‌های دموکراسی و نه تهدید و وعده و وعید تعیین خواهند کرد.

این مقام فلسطینی ادامه داد:‌ توطئه‌های هدفمند برای نابودی آرمان ملی ما و حمله به شخصیت‌های مردمی فلسطین ارزشی ندارند و مردم ما تنها کسانی هستند که نقشه راه خودشان را ترسیم خواهند کرد.

وی همچنین گفت: صلح به هر قیمتی قابل تحقق نیست و عادی‌سازی روابط با اسرائیل و طرح الحاق کرانه باختری کاملا مردود و غیرقابل پذیرش است.

ابوردینه تاکید کرد: ایستادگی محمود عباس در برابر سیاست تسلیم و مقاومت برای حفظ مبانی ملی و در راس آن قدس، آینده فلسطین و نقشه راه منطقه را ترسم می‌کند.

یک روز پس از امضای توافق ننگین امارات متحده عربی و بحرین با رژیم صهیونیستی، دیوید فریدمن سفیر آمریکا در فلسطین اشغالی در حرف‌هایی توطئه‌آمیز گفت: در فکر جایگزین کردن محمد دحلان رهبر سابق جنبش فتح با محمود عباس رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین هستیم.

وی در ادامه ادعاهای خود گفت: درگیری اسرائیل و اعراب به زودی تمام می‌شود و انتظار می‌رود طی چند ماه یا یک سال پایان یابد. امضای دو توافق صلح با امارات و بحرین این رکود را شکست.

توافق سازش که از آن به عنوان «توافق خیانت» یاد شده شامگاه سه شنبه (به وقت تهران) میان امارات متحده عربی و بحرین با رژیم صهیونیستی در حضور دونالد ترامپ رییس جمهوری آمریکا به صورت رسمی امضا شد و این دو کشور کوچک عرب حاشیه خلیج فارس رابطه چندین ساله غیرعلنی خود را با صهیونیست ها آشکار و رسمی کردند.

به دنبال آغاز روابط رسمی میان ابوظبی و منامه با تل‌آویو، تماس‌ها و دیدارهای زیادی در روزهای اخیر میان دو طرف انجام شد که واکنش شدید مردم برخی کشورهای منطقه از جمله فلسطینی‌ها را به دنبال داشته است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 1 =