محموله پرنده شکاری قاچاق در استان بوشهر کشف شد

بوشهر-ایرنا- مدیرکل حفاظت محیط زیست استان بوشهر گفت: محموله پرندگان شکاری در خطر انقراض قاچاق شامل ۵۵ بهله شاهین و بالابان در بندر دیر این استان کشف شد.

به گزارش ایرنا، فرهاد قلی نژاد روز پنج‏شنبه به رسانه‌‏ها اعلام کرد: این محموله توسط سربازان گمنام امام زمان (عج) با همکاری ماموران یگان حفاظت محیط زیست استان بوشهر از متخلفان کشف شد.

وی بیان کرد: کشف ۵۵ بهله پرنده شکاری در خطر انقراض در استان بوشهر و جلوگیری از قاچاق آنها به کشورهای حاشیه خلیج فارس یک عملیات موفق بود و این دومین محموله پرندگان شکاری قاچاق است که در هفته جاری در این استان کشف شده‌است.

قلی نژاد اظهارداشت: در عملیات سه نفر متهم  دستگیر و تحویل مراجع قضایی شدند.

وی یادآور شد: در اوایل هفته جاری نیز یک محموله شامل ۱۲۱ پرنده شکاری از یک لنج باری در آب‌های خلیج فارس کشف و ضبط شد.

قلی نژاد گفت: همه ساله برخی از افراد سودجو بر خلاف قوانین و مقررات ملی و بین المللی مبادرت به زنده‌گیری پرندگان شکاری و قاچاق آنها به کشورهای حاشیه خلیج فارس اقدام می‎کنند که این اقدام موجب کاهش و در خطر انقراض قرار گرفتن نسل این پرندگان ارزشمند در کشور شده‌است.

وی افزود: در این زمینه یگان حفاظت محیط زیست با همه توان و با همکاری سایر ارگان‌های نظامی و انتظامی و امنیتی از هر گونه زنده‌گیری و قاچاق پرندگان جلوگیری می‏‎کند.

قلی نژاد یادآور شد: براساس قانون شکار و صید هر گونه زنده‌گیری و حمل و عرضه پرندگان شکاری ممنوع و غیر قانونی و وفق ماده ۱۳ قانون شکار و صید مجازات این عمل سه سال حبس است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =