دانش‌آموزان حادثه‌دیده مدرسه درودزن مرودشت احکام استخدامی خود را دریافت کردند

شیراز-ایرنا-وعده استخدام دانش‌آموزان حادثه آتش‌سوزی سال ۸۵ دبستان شهید رحیمی روستای درودزن شهرستان مرودشت، در سفر استاندار فارس به این شهرستان محقق شد و این دانش‌آموزان امروز (بیست و هفتم شهریورماه ۹۹) احکام استخدامی خود را دریافت کردند.

دانش‌آموزان پیشین مدرسه شهید رحیمی درودزن مرودشت که سوم آذرماه ۸۵ در حادثه آتش‌سوزی کلاس درس ناشی از علاالدین غیراستاندارد دچار سوختگی شده بودند، پس از سپری کردن تحصیلات دانشگاهی، به استخدام وزارت آموزش و پرورش در می‌آیند. در این اتفاق ۶ دختر و ۲ پسر دچار سوختگی شدید شدند.

این وعده، امروز (پنجشنبه) در سفر استاندار فارس به شهرستان مرودشت پس از گذشت ۱۴ سال از این رویداد تلخ، لبخندی شیرین را بر لب‌های دانشجویان امروز نشاند.  

در بهمن ۱۳۹۱ هیات وزیران مصوب کرد تمام هزینه‌های درمان دانش‌آموزان سوخته درودزن باید به صورت رایگان ارائه شود و دولت متولی پیگیری رفع نیازهای آنهاست.

وزیر آموزش و پرورش نیز در سفر بیست و نهم فروردین ماه سال ۹۸ به استان فارس با این دانش‌آموزان دیدار کرد و قول پیگیری مشکلات آنان را داد.

بر این اساس، وزارت آموزش و پرورش دولت تدبیر و امید، در نامه‌های جداگانه‌ای به مسوولان دولتی از جمله معاون رییس جمهوری و رییس سازمان امور اداری و استخدامی، وزیر بهداشت و درمان، وزیر راه و مسکن و شهرسازی، فرمانده نیروی انتظامی و رییس دانشگاه آزاد اسلامی برای این دانش آموزان پیشین درودزنی درخواست اختصاص هشت ردیف استخدامی و همچنین در نظر گرفتن ظرفیت مازاد در سهمیه ویژه مناطق محروم برای ۲ نفر از این دانش‌آموزان، رایگان شدن شهریه‌ ۲ نفر از آنان که دانشجوی دانشگاه آزاد هستند و همچنین اختصاص واحدهای مسکن مهر به این دانش آموزان کرد.

شهرستان مرودشت در ۴۵ کیلومتری شمال شیراز واقع شده است.
 

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 12 =