افتتاح طرح‎های تولیدی و شهری مرودشت در سفر استاندار فارس

شیراز-ایرنا- در سفر استاندار فارس به شهرستان مرودشت، چند طرح شامل، پایگاه چند منظوره مدیریت بحران شهرداری مرودشت، پروژه توسعه شرکت شیراز چیلیک و زمین چمن مصنوعی این شهر، افتتاح شد.

عنایت‌الله رحیمی استاندار فارس که پنجشنبه به همراه تعدادی از مدیران کل دستگاه‌های اجرایی این استان در سفری یک روزه به شهرستان مرودشت عزیمت کرد در بدو ورود با حضور در گلزار شهدای این شهرستان، نسبت به مقام والای شهیدان ادای احترام کرد.

پس از آن پایگاه چندمنظوره مدیریت بحران شهرداری مرودشت که با صرف ۵۰ میلیارد ریال اعتبار احداث شده است با حضور استاندار فارس به بهره‌برداری رسید.

این پایگاه که در فضایی با زیر بنای یک هزار و ۲۷۰ مترمربع ساخته شده، شامل ۶۰۰ مترمربع انبار و ۶۷۰ مترمربع ساختمان اداری است.

هدف از راه‌اندازی این پایگاه، ایجاد فضای ورزشی، آموزشی و مدیریت متمرکز بحران‌های احتمالی در زمان وقوع حوادث است.

استاندار فارس همچنین طرح توسعه کارخانه شیراز چیلیک واقع در شهرک صنعتی فتح آباد شهرستان مرودشت را که از فناوری‌های مدرن برای تولید تجهیزات فلزی این واحد بهره گرفته شده است، افتتاح کرد.

رحیمی، در مورد این طرح بیان داشت: برای اجرای طرح توسعه کارخانه شیراز چیلیک ۲۵۰ میلیارد تومان سرمایه‌گذاری انجام شده و میزان تولیدات این واحد صنعتی از ۲۵ هزار تن به ۶۰ هزار تن در سال افزایش یافته است.

وی ادامه داد: با اجرای طرح توسعه این کارخانه، برای ۶۰ نفر اشتغالزایی مستقیم ایجاد شده و در مرحله بعدی طرح توسعه این واحد صنعتی نیز برای ۱۲۰ نفر در این مجموعه اشتغال ایجاد خواهد شد.

همچنین با حضور استاندار فارس، زمین چمن مصنوعی شهدای جهادگر شهر مرودشت که با هدف افزایش سرانه ورزشی این شهرستان ساخته شده و ۴۸ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال اعتبار برای آن هزینه شده است، افتتاح شد.

عنایت الله رحیمی، در ادامه این سفر در بازدید از بیمارستان ۱۶۰ تختخوابی در حال ساخت مرودشت، اظهار داشت: این بیمارستان هم اینک حدود ۵۶ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و می‌کوشیم که تا پایان سال ۱۴۰۰ این مرکز درمانی به بهره‌برداری برسد.

به گفته وی، در حال حاضر بخشی از تجهیزات مورد نیاز این بیمارستان از جمله دستگاه سی تی اسکن و آنژیو خریداری شده است.

شهرستان مرودشت در فاصله ۴۵ کیلومتری شمال شیراز قرار دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha