ابوترابی فرد: دفاع مقدس عقبه امنیت و اقتدار جمهوری اسلامی ایران است

قزوین-ایرنا- امام جمعه موقت تهران گفت: هشت سال دفاع مقدس که نمایش ایمان، غیرت، شجاعت و دلاورمردی رزمندگان اسلام در برابر جبهه کفر بود را باید عقبه امنیت، عزت و اقتدار جمهوری اسلامی ایران در جهان دانست.

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام و المسلمین سید محمد حسن ابوترابی فرد عصر پنجشنبه در آئین اختتامیه جشنواره شهید رجایی در قزوین با اشاره به اینکه به ایام سالروز دفاع مقدس نزدیک می شویم، افزود: به برکت دفاع مقدس و هدایت های امام خمینی (ره) و در ادامه مقام معظم رهبری و پشتیبانی مردم از ولی فقیه امروز میهن اسلامی ما در اوج امنیت، عزت و اقتدار قرار دارد.

وی اظهار داشت: امروز اقتدار و عزتی که به برکت انقلاب و دفاع مقدس برای میهن اسلامی ما به دست آمده از مرزهای ایران اسلامی عبور کرده و به سوریه و عراق، لبنان و فلسطین و یمن رسیده است.

نماینده سابق مردم قزوین، آبیک و البرز در مجلس شورای اسلامی در بخش دیگری از صحبت های خود به توصیه های امیر المومنین (ع) در باب حکمرانی به مالک اشتر اشاره کرد و گفت: تامین منابع مالی و جمع آوری مالیات برای اجرای امور و خدمت به جامعه اولین و از مهم ترین توصیه های آن حضرت به مالک بود.

امام جمعه موقت تهران ادامه داد: در این حوزه آنطور که باید و شایسته است عمل نکردیم و به طور جدی به یک نظام و سیستم جمع آوری مالیاتی کارآمد و مبتنی بر شفافیت نیازمند هستیم که در آن مالیات ها به درستی جمع آوری شده بدون آنکه حتی یک ریال از فردی اضافه دریافت شود.

حجت الاسلام ابوترابی اظهار داشت: ار دیگر توصیه های مهم حضرت علی (ع) به مالک اشتر در باب حکمرانی و زمامداری توجه به خودسازی و رعایت تقوای الهی و اطاعت از پروردگار و پیروی از فرایض دین و همچنین جدیت در عمل صالح است.

وی ادامه داد: این بخش از توصیه امیر المومنین (ع) به مالک اشتر یعنی اینکه ما باید خودسازی را از خود شروع کنیم در غیر این صورت موفق نمی شویم.

امام جمعه موقت تهران با اشاره به اینکه مفهوم عمران و آبادانی و سازندگی نیز در این توصیه ها به چشم می خورد،افزود: کارنامه نظام جمهوری اسلامی در این عرصه بسیار درخشان بوده و با توجه به زمان و امکانات و شرایط کشور، پس از انقلاب شکوهمند اسلامی حرکت های عظیمی در این حوزه مانند ارایه امکانات زیرساختی و شهرسازی برداشته شده و اقدامات بی نظیری انجام شده است.

حجت الاسلام ابوترابی فرد در بخش دیگری از صحبت های خود با بیان اینکه برای خدمت رسانی بهتر به مردم نیازمند توجه به ارتقای بهره وری هستیم،افزود: این مساله باید مورد توجه جدی دستگاه ها و مدیران قرار بگیرد در حالی که دستگاه ها و ادارات ما در این زمینه هنوز جای کار زیادی دارند.

امام جمعه موقت تهران اظهار داشت: نمی توان وقتی هزینه های جاری از درآمدها بیشتر است برای رسیدن به اهداف توسعه و رشد گام برداشت بنابراین باید بهره وری اولویت اصلی دستگاه ها و مدیران باشد.

وی در ادامه بر توسعه و تقویت دولت الکترونیک تاکید کرد و با اشاره به ضرورت توجه دولت به این موضوع،گفت: توجه به این مساله موجب کاهش فساد در سطح جامعه شده و رضایت مندی مردم را از دولت و حاکمیت افزایش می دهد. 

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha