آزمون سنجش مهارت کارآموزان صنعت ساختمان در آستارا برگزار شد

آستارا - ایرنا - مدیر مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای شهید اشجعی آستارا از برگزاری آزمون کتبی و حضوری سنجش مهارت ۱۱۵ کارآموز در ۱۱ حرفه صنعت ساختمان، با رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی در راستای پیشگیری از شیوع بیماری کرونا خبر داد.

بهبود معاشکار روز پنجشنبه در حاشیه آزمون در مرکز فنی و حرفه ای آستارا اظهار کرد: ارتقا و تعیین صلاحیت حرفه ای نیروهای کار، اعتبار دادن به تجارب فنی و حرفه ای و توسعه و بهبود خدمات تولیدی و کسب و کار از هدف های این آزمون است.

وی بیان کرد: این آزمون در حرفه هایی نظیر درودگری، تعمیر موتور خودرو، درب و پنجره سازی، نقاشی ساختمان، برق و لوله کشی با رعایت پروتکل های بهداشتی در ۲ نوبت برگزار شد و بعد از اعلام نتایج، آزمون های عملی نیز برگزار خواهد شد.

وی ادامه داد: ۴۱۰ کارآموز زیر نظر ۶۰ مربی مرکز فنی و حرفه ای آستارا مهارت می آموزند و هشت کارگاه ثابت تاسیسات، لوازم خانگی، اتومکانیک، صنعت ساختمان، کارآفرینی، صنایع غذایی، کارگاه برق، تراشکاری و مرکز آزمون آنلاین در آن فعال است.

مدیر مرکز آموزش فنی و حرفه ای آستارا گفت: این مرکز فعالیت خود را از سال ۷۶ آغاز کرده و ۴۱۰ نفر در رشته های مختلف آن در حال آموزش هستند.

بیماری کرونا که بیش از ۲۰۰ کشور جهان را درگیر خود کرده، باعث تعطیلی مراکز آموزشی شده است و برخی آزمون های نهایی با رعایت پروتکل های بهداشتی برگزار می شود.

شهرستان مرزی بندر آستارا با ۹۱ هزار نفر جمعیت در منتهی الیه شمال غرب استان گیلان و همسایگی جمهوری آذربایجان واقع شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 2 =