۲۷ شهریور ۱۳۹۹،‏ ۱۷:۲۶
کد خبرنگار: 1465
کد خبر: 84043497
۰ نفر

برچسب‌ها

۹ هزار نفر از بانوان یزدی در ورزش‌های همگانی فعالیت دارند

یزد- ایرنا- نایب رییس هیات ورزش‌های همگانی استان یزد گفت: تاکنون از ۱۰ هزار و ۶۱۰ ورزشکاری که در رشته های مختلف ورزشی زیرپوشش این هیات بیمه و سازماندهی شده اند، ۹ هزار نفر آنها را بانوان تشکیل می‌دهند.

مائده سعیدی عصر پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این تعداد ورزشکار در ۱۰ شهرستان استان به صورت مستمر در ۳۵ رشته اصلی و ۱۰۰ رشته فرعی به خصوص طناب‌زنی، یوگا، آمادگی جسمانی و مهارت‌های فردی و نمایشی فعالیت دارند .

وی ادامه داد: حضور بانوان در برنامه‌های این هیات به صورت فردی و تیمی برای رقابت‌ها و فعالیت‌های فرهنگی مرتبط خوب است و اگر فرهنگ‌سازی و اطلاع‌رسانی بهتری از سوی رسانه‌های گروهی صورت گیرد این تعداد روز به روز افزایش می‌یابد.

این مسوول به اهمیت برگزاری دوره‌های آموزشی برای داوران و مربیان و انجام برنامه‌ها به خاطر شیوع ویروس کرونا در منزل با برنامه‌ریزی و مدیریت هیات‌ها و همراهی خانواده‌ها خبر داد که تاکنون اقدام‌های خوبی در این مورد صورت گرفته و بر حسب ضرورت ادامه دارد.

سعیدی گفت: توسعه ورزش‌های همگانی که امکان آن در بیشتر نقاط استان فراهم است نقش اصلی در تامین نشاط و سلامتی شهروندان به خصوص بانوان و دختران دارد و با همراهی حامیان مالی این روند روز به روز برای جذب بیشتر مخاطبان ادامه دارد.

   یزد با یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفر جمعیت ۴۷ هیات ورزشی و ۴۲ هزار ورزشکار بیمه شده دارد و ۴۹ درصد جمعیت استان را بانوان تشکیل می دهند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 5 =