طلاب آستارا در محکومیت توهین به پیامبر اکرم (ص) تجمع کردند

آستارا - ایرنا - جمعی از طلاب و استادان حوزه علمیه آستارا با اجتماع در دفتر امام جمعه این شهرستان و سر دادن شعار، توهین اخیر نشریه فرانسوی به ساحت پیامبر گرامی اسلام (ص) را به شدت محکوم کردند.

به گزارش خبرنگار ایرنا؛ امام جمعه آستارا روز پنجشنبه در این برنامه گفت: دشمنان منافع خود را در زیاده خواهی، تسلط بر دیگران و استعمار می دانند و اسلام با این اعمال مخالف است و دشمنان باید بدانند که با توهین و کاریکاتور کشیدن، نور اسلام در دل ها خاموش نخواهد شد.

حجت الاسلام کاظم حافظ نیا ادامه داد: نمی توان در مقابل گرایش ملت های آزادی خواه دنیا به اسلام ایستاد و نتیجه ضربه به اسلام، افزایش اسلام گرایی در فرانسه و دیگر کشورهای اروپایی است.

وی اظهار کرد: گرایش برخی دولت های اسلامی به رژیم غاصب اسرائیل، در بین همه ملت های دنیا محکوم است و بی شک آه مظلومان دامن استکبار را خواهد گرفت.

مدیر حوزه علمیه آستارا هم در این اجتماع گفت: دشمنان از گسترش و اقتدار اسلام در میان جوامع مختلف به هراس افتاده اند و با انجام اهانت ها برای مقاومت در برابر حقیقت تلاش می کنند.

حجت الاسلام ناصر صالحی افزود: مردم مسلمان ایران و جهان در مقابل این توطئه ایستادگی می‌کنند و اجازه نخواهند داد به ساحت دین مبین اسلام و پیامبر اکرم(ص) توهین شود.

حاضران در این تجمع با رعایت پروتکل های بهداشتی و حمل تصاویر امام راحل(ره)،‌ رهبر معظم انقلاب و بنرهای انقلابی،‌ در محکومیت توهین نشریه شارلی ابدو به پیامبر اکرم(ص)‌ شعار سردادند.

نشریه فکاهی شارلی ابدو چاپ پاریس روز یازدهم شهریورماه در اقدامی گستاخانه و توهین‌آمیز، کاریکاتورهای موهن به پیامبر اکرم(ص) را بازنشر کرده بود.

بندر آستارا با ۹۱ هزار نفر جمعیت در غرب استان گیلان قرار دارد و در حوزه علمیه آن ۴۰ طلبه با ۱۰ مدرس مشغول فراگیری علوم دینی هستند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha