سفرهای غیرضروری موجب روند افزایشی بیماری کرونا شده است

زنجان - ایرنا - استاندار زنجان گفت: در حالی‌که همه افراد می‌دانند با رعایت پروتکل‌های بهداشتی ویروس کرونا کنترل می‌شود بازهم عده‌ای با سفرهای غیرضروری سبب رشد نمودار مبتلایان به این بیماری با شیب کند شدند.

فتح الله حقیقی روز پنجشنبه در جلسه شورای هماهنگی دانشگاه‌های استان زنجان با قدردانی از هیات امنای حسینیه اعظم زنجان در مدیریت شرایط، اظهار داشت: اقدامات انجام شده در یوم العباس زنجان مانع از وقوع مشکلاتی در سطح ملی و بار دیگر شعور حسینی مردم زنجان نه تنها در کشور بلکه در دنیا زبانزد شد چراکه اگر مراسم یوم العباس با ۱۰ درصد جمعیت هرساله هم برگزار می‌شد مشکلات بزرگی در پی داشت.
وی افزود: از نظر ما ابتلای یک نفر هم وضعیت قرمز است و از هفته آینده افرادی که فاصله گذاری اجتماعی را رعایت نکنند اعمال قانون می‌شوند.
استاندار زنجان با تاکید بر اهمیت حفظ سلامت مردم، خاطرنشان کرد: سفرهای غیرضروری برخی از مردم، علت روند افزایشی ابتلا به بیماری با شیب کند، است.
وی با اشاره به تولید ۷۰۰ هزار عددی ماسک در استان، تاکید کرد: در زمینه امکانات حفاظت شخصی در برابر کرونا هیچ کمبودی نداریم و بی نیاز هستیم و لوازم حفاظت شخصی و بهداشتی به طور معمول به قیمت تمام شده عرضه می‌شود.
این مسوول در ادامه با اشاره به پروژه اصلاح ورودی دانشگاه زنجان و ارجاع به صحبت‌های معاون عمرانی درباره دریافت رونوشت نامه ریاست سازمان راهداری کشور به مدیر کل دفتر وزیر راهداری مبنی بر لغو پروژه به علت کمبود اعتبار به رغم صدور دستورات لازم در سال گذشته برای موافقت تخصیص ۶۰ درصدی اعتبار بصورت ملی و مابقی استانی، بیان کرد: این پروژه به هیچ عنوان نباید لغو شود و پیگیری و مکاتبه های لازم برای اجرای زیرگذر دانشگاه انجام شود تا در صورت نیاز پروژه از طریق شهرسازی اجرا شود.
حقیقی در زمینه کمیابی و عدم تهیه و توزیع داروهای خاص توسط داروخانه هلال احمر، ابراز کرد: استان زنجان قطب ۶ دانشکده علوم پزشکی کشور است و بسیاری از داروخانه‌های هلال احمر که زیر نظر استان ما قرار دارند داروهای کمیاب را تهیه کرده‌اند و شایسته زنجان نیست که این داروها در زنجان کمیاب باشد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 2 =