پرداخت ۳۵۰ میلیارد ریال وام اشتغال‌ به مددجویان کمیته امداد آذربایجان‌غربی

مهاباد- ایرنا- مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) آذربایجان‌غربی گفت: امسال ۳۵۰ میلیارد ریال تسهیلات بانکی به مددجویان استان پرداخت شده که در قالب آن بیش از هزار فرصت شغلی فراهم شده است.

عزیز سهندی روز پنج‌شنبه در حاشیه بازدید رییس کمیته امداد امام خمینی (ره) کشور از طرح‌های اشتغالزایی مهاباد اظهار داشت: امسال در مجموع ایجاد اشتغال‌ برای هشت هزار و ۵۰ نفر از مددجویان این نهاد با پیش‌بینی اعطای ۲ هزار و ۵۵۰ میلیارد ریال تسهیلات از منابع مختلف شامل بند ب تبصره ۱۶، اشتغال پایدار روستایی و منابع داخلی کمیته امداد در استان دستور کار قرار دارد.

وی با بیان اینکه امسال اعتبارات دیرتر از سال‌های قبل تخصیص یافت، ادامه داد: تلاش می‌کنیم نیمه دوم سال جاری باقی‌مانده تسهیلات اختصاص یافته به آذربایجان‌غربی در قالب طرح‌های اشتغالزا در اختیار مددجویان تحت پوشش کمیته قرار گرفته تا زمینه توانمندسازی آنان فراهم شود.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) آذربایجان‌غربی با اشاره به اینکه کمیته امداد در ۱۵۰ زمینه‌ شغلی شامل دامداری، کشاورزی، صنایع دستی و معدنی تسهیلات پرداخت می‌کند، افزود: در سال گذشته نیز چهار هزار و ۵۰۰ فرصت شغلی با پرداخت هزار و ۶۷۰  میلیارد ریال اعتبار برای مددجویان این نهاد در استان ایجاد شد.

سهندی در خصوص برگزاری جشن عاطفه‌ها در سال تحصیلی جدید هم گفت: سامانه مبتنی بر تلفن ‌همراه #۱*۸۸۷۷* برای دریافت کمک‌های مردمی در جشن عاطفه‌ها راه‌اندازی شده است و مردم می‌توانند کمک‌های خیرخواهانه خود را از این طریق با سهولت واریز کنند.

وی اظهار داشت: همچنین مردم نیکوکار آذربایجان‌غربی می‌توانند برای سهولت در پرداخت کمک‌های نقدی به جشن عاطفه‌ها از طریق واریز مبلغ خود به شماره حساب ۰۱۱۰۷۶۹۷۴۹۰۰۱ با شناسه ۸۸۰۳۱۷۷۶۷ و شماره کارت ۶۰۳۷۹۹۷۹۰۰۰۰۱۲۳۲ در این امر خیر شرکت کنند.

وی با بیان اینکه ۱۲ هزار و ۲۵۰ دانش‌آموز نیازمند در استان، چشم‌ به‌راه کمک خیّران و مردم نوع‌دوست هستند، تاکید کرد: هم استانی‌ها تمرکز بیشتری به پرداخت کمک‌های نقدی داشته باشند تا در شرایط مقابله با کرونا امکان خرید تبلت و وسایل آموزش مجازی برای دانش‌آموزان نیازمند فراهم شود.

در حال حاضر ۱۸۸ هزار نفر از جمعیت آذربایجان‌غربی در قالب حدود ۹۰ هزار خانوار تحت‌پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) هستند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 0 =