فرش دستباف کمیته امداد امام (ره) ثبت جهانی شد

مهاباد- ایرنا- رییس کمیته امداد امام خمینی (ره) کشور گفت: فرش دستباف مددجویان این نهاد در بازارهای بین‌المللی وارد شده و به‌ عنوان یک برند جهانی ثبت‌ شده است.

سیدمرتضی بختیاری روز پنج‌شنبه در سفر به میاندوآب‌ و برش یک تخته فرش دستباف یکی از مددجویان این نهاد در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: فرش‌های تولید شده توسط مددجویان  کمیته امداد که در کارگاه‌ها و منازل بافته و تولید می‌شود پس از ۲ سال بررسی توسط کارشناسان "وایکو" و براساس نظر آنان به تایید جهانی رسید.

وی افزود: پس از ماه صفر از برند فرش کمیته امداد تحت عنوان "احسان" رونمایی می‌شود که از افتخارات مددجویان این نهاد است که همت و هنر خود را در این زمینه به عرصه نمایش گذاشته‌اند.

رییس کمیته امداد امام خمینی (ره) کشور اضافه کرد: در سال گذشته ۱۳۰ هزار متر مربع فرش توسط مددجویان کمیته امداد تولید و روانه بازار شد که بخشی از آنها با نظارت کمیته امداد امام خمینی (ره) توسط مددجویان به فروش رسید.

وی ایجاد کارگاه‌های تجمیعی برای مددجویان به‌ویژه در زمینه قالیبافی را از مؤثرترین اقدامات در زمینه خودکفایی آنان دانست و گفت: امسال نیز تولید ۲۰۰ هزار متر مربع فرش در دستور کار کمیته امداد امام خمینی (ره) کشور قرار دارد که در بازارهای داخلی و خارجی عرضه خواهد شد.

رییس کمیته امداد امام خمینی (ره) کشور از روز گذشته برای افتتاح مساکن مددجویی و بازدید از طرح‌های اشتغالزایی این نهاد به آذربایجان‌غربی سفر کرده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha