۱۳ خانه هلال روستایی لرستان افتتاح شد

خرم‌آباد - ایرنا - مدیرعامل جمعیت هلال احمر لرستان گفت: ۱۳ خانه هلال روستاهای استان امروز پنجشنبه همزمان با برخی مناطق کشور به صورت ویدیو کنفرانس و با حضور رییس جمهوری افتتاح شد.

صارم رضایی در گفت و گو با ایرنا افزود: خانه‌های هلال با هدف توانمندسازی جامعه و گسترش آموزش‌های امدادی برای مقابله با حوادث روستایی با همکاری خیران راه اندازی می‌شود.

وی با بیان اینکه راه اندازی ۵۵ خانه هلال دیگر در دست اقدام است ادامه داد: در طرح خانه‌های هلال، آموزش های امدادی و افزایش آگاهی عمومی مردم برای مواجهه با حوادث  دنبال می شود تا نقش و مسوولیت این نهاد در کاهش حوادث طبیعی و جاده‌ای ایفا شود.

وی اظهار داشت: جمع آوری کمک‌های داوطلبانه و مردمی، فعالیت‌های آموزشی، آماده سازی و هدایت فعالیت‌های جوانان داوطلب از دیگر مزیت های خانه هلال است.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر لرستان گفت: خانه های هلال هنگام وقوع بلایا و حوادث شهری و روستایی نقش تاثیرگذاری در ارزیابی منطقه توسط نیروهای محلی و تسهیل امدادرسانی به آسیب دیدگان دارد.

رضایی افزود: توسعه خانه‌های هلال و ارتقای آموزش‌های همگانی امداد یکی از اولویت های اصلی‌ جمعیت هلال ‌احمر کشور است که انتظار داریم با راه اندازی این مراکز افزایش تاب آوری جوامع محلی و گسترش مسوولیت پذیری اجتماعی محقق شود.

حسن روحانی رییس جمهوری اسلامی ایران در سلسله برنامه ها و افتتاحیه های امیدبخش پنجشبه ها، در این هفته و از طریق ارتباط از راه دور بیش از یکهزار و ۴۰۰ خانه هلال و همچنین طرح توسعه و تقویت شبکه امداد و نجات کشور و طرح ساخت، تجهیز و راه‌اندازی مراکز بهداشت، درمان و توانبخشی هلال‌احمر را به صورت رسمی افتتاح کرد.

با افتتاح این تعداد، مجموع خانه های هلال در سطح کشور به پنج هزار مورد رسید و در افق بلندمدت جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی نیز بیش از ۳۷ هزار خانه هلال نیز پیش بینی شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =