۸۶ دهنه پل در گناباد لایروبی شد

گناباد- ایرنا- رییس اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای گناباد گفت: ۸۶ دهنه پل در محورهای مواصلاتی این شهرستان برای جلوگیری و یا کاهش خسارتهای سیل و در آستانه فصل پاییز طی چند روز گذشته به صورت دستی و یا با استفاده از ماشین آلات، لایروبی و پاکسازی شد.

مسعود گنجعلی روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: نگهداری وضعیت پل‌ها و ابنیه فنی محورهای مواصلاتی و بازرسی فنی منظم پلها برای حصول اطمینان از ایمنی سازه‌ای آنها و بررسی پلها برای عبور سیلابها و جلوگیری از بحرانهای احتمالی از جمله مسایل مهم در حوزه مدیریت یکپارچه پلهاست.

وی ادامه داد: قبل از آغاز فصل پاییز و زمستان ایمن سازی، لایروبی و پاکسازی دهانه پلها کمک شایانی برای جلوگیری از بحرانهای احتمالی می کند. 

رییس اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای گناباد با اشاره به بارشهای سیل آسا در فصل بهار امسال در این شهرستان گفت: با وجود شرایط سخت ناشی از شیوع ویروس همه‌گیر کرونا راهداران و پرسنل این اداره به صورت ۲۴ ساعته در حال خدمت به مردم بودند و با ایمن سازی پلها از بحران های احتمالی جلوگیری کردند.

گنجعلی افزود: در برخی مناطق سیلابها در ماههای ابتدایی امسال موجب انسداد پلهای حوزه استحفاظی گناباد شد و دهانه و داخل پلهای مناطق کوهستانی محورهای گناباد به فردوس و  کاخک به کریمو بر اثر سیلابها مسدود شد.

وی اضافه کرد: بعد از سیلابها نیز با تلاش شبانه روزی راهداران و مجموعه راهداری خدمات ارزنده ای در شهرستان گناباد انجام شد و علاوه بر انجام عملیات روزمره راهداری مانند لکهگیری، ساخت شیب شیروانی، نصب تابلو، شست و شوی تابلو، پاکسازی محورها از تصادفات، تیغ زنی راهها  و بوته کنی چهار پروژه نیز توسط این اداره در هفته دولت امسال افتتاح شد و  پنج پروژه شاخص دیگر نیز در دست اقدام است.

مرکز شهرستان ۹۰ هزار نفری گناباد با  هزار و ۴۵۰ کیلومتر راه اصلی و فرعی در ۲۸۷ کیلومتری جنوب مشهد واقع است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 10 =