بانوان گیلانی راه یافته به مسابقات کشوری قرآن معرفی شدند

رشت - ایرنا - بانوان راه یافته از گیلان برای شرکت در چهل و سومین دوره مسابقه های کشوری قرآن کریم اوقاف معرفی شدند.

رئیس اداره امور قرآنی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان گیلان روز پنجشنبه در این باره به خبرنگار ایرنا گفت: در مرحله استانی چهل و سومین دوره مسابقه های قرآن کریم در رشته حفظ ۱۰ جزء،  عاطفه پاینده از لاهیجان رتبه اول و لیلا عیسی زاده از  آستارا رتبه دوم را کسب کردند.

محمد مهدی قربانیان با بیان اینکه در رشته حفظ ۱۰ جزء ، مریم صنعتی از لنگرود، مریم هاشمیان از فومن و سکینه علیزاده از لاهیجان رتبه های برتر را به دست آوردند، افزود: در رشته حفظ ۲۰ جزء ، کبری خوش سرشت از لنگرود و رقیه رضایی از ماسال رتبه های برتر را از آن خود کردند.

وی اظهار داشت: در رشته حفظ کل سیده زینب تقوی پور و فاطمه قلی زاده از رشت و فرزانه صادقی از تالش اول تا سوم شدند ضمن اینکه در رشته ترتیل افسانه دنیایی از آستارا اول، ندا نوان مقصودی از لاهیجان دوم و صفورا عطا بخش از لاهیجان سوم شدند.

رئیس اداره امور قرآنی اداره کل اوقاف و امور خیریه گیلان با بیان اینکه در رشته قرائت سمیه آصفی از تالش، زینب پیدا از آستارا و سیده فاطمه صلواتیان از لاهیجان رتبه های برتر را کسب کردند، خاطر نشان کرد: ۲ نفر اول در قرائت و حفظ کل و نفرات برتر هر رشته به مرحله کشوری راه یافتند.

مرحله کشوری مسابقات قرآنی در نیمه اول آبان ماه، به صورت آنلاین و مجازی برگزار می شود.

چهل و سومین دوره مسابقه های قرآن کریم "مرحله استانی" از روز گذشته با رعایت پروتکل های بهداشتی در بقعه متبرکه خواهر امام رشت آغاز شد که مسابقه های بخش خانم ها روز گذشته پایان یافت و رقابت آقایان امروز در حال برگزاری است.

در چهل و سومین دوره مرحله استانی مسابقه های قرآن کریم ۴۰ نفر از خانم ها با هم رقابت کردند و  رقابت آقایان با شرکت۴۲ نفر در حال انجام است، این دوره از مسابقه ها در ۹ رشته حفظ ۵ جزء ، ۱۰ جزء ، حفظ ۲۰ جزء  و کل، قرائت، ترتیل و دعا خوانی، اذان، تفسیر قرآن کریم در نظر گرفته شده ضمن اینکه مسابقه های رشته دعاخوانی و تواشیح، ضبط شده و برای داوری به تهران ارسال خواهد شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =