بزرگترین مرکز تخصصی زایمان کشور در ایرانشهر ساخته شده است 

زاهدان- ایرنا- معاون درمان وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: بزرگترین مرکز ال دی آر زایمان کشور در ایرانشهر سیستان و بلوچستان توسط دولت تدبیر و امید ساخته شده است.

قاسم جان بابایی روز پنجشنبه در حاشیه آیین بهره‌برداری از بیمارستان تنفسی ۶۴ تختخوابی زابل در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا اظهارداشت: این بیمارستان تنفسی نخسیتن بیمارستان تخصصی کشور در این زمینه است.
وی افزود: وزش بادهای ۱۲۰ روزه در منطقه سیستان سبب شد که ساخت بیمارستان ۶۴ تختخوابی تنفسی زابل به عنوان یکی از طرح‌های مهم وزارت بهداشت و درمان مورد توجه دولت قرار گیرد.
معاون درمان وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با بیان اینکه یکی از مشکلات کشورهای همسایه ایران بیماری سل است، گفت: ایران با وجود همسایگی با آلوده‌ترین کشورهای جهان درگیر بیماری سل کمترین میزان آلودگی دنیا را دارد.
ویادامه داد: ساختمان بیمارستان تخصصی سل نیز در زابل کامل شده و بزودی به بهره‌برداری خواهد رسید.
جان بابایی تصریح کرد: یکهزار و ۵۰۰ تخت بیمارستان همزمان با دولت تدبیر و امید به منظور ارتقای شاخص‌های بهداشتی و درمانی سیستان و بلوچستان به تخت‌های موجود این استان افزوده شده است. 
وی ادامه داد: در دوران دولت تدبیر و امید  همچنین واحدهای بهداشتی سیستان و بلوچستان به ۲ برابر افزایش یافت. 
معاون درمان وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی همچنین از افزایش ۱۴۰ درصدی پایگاه‌های اورژانس در سیستان و بلوچستان خبر داد و گفت: بیشترین تعداد تخت‌های ال دی آر انفرادی زایمان در این استان وجود دارد به طوریکه در زاهدان ۱۵۰ تخت انفرادی با جدیدترین تکنولوژی‌های زایمان موجود است.
وی خاطر نشان کرد: بهره‌برداری از بیمارستان ۲۲۰ تختخوابی سراوان و بیمارستان ۳۲۰ تختخوابی زاهدان نیز از دیگر پروژه‌های مهم دولت در سیستان و بلوچستان است که بزودی انجام می‌شود.

به گزارش ایرنا بیمارستان ۶۴ تختخوابی زابل با حضور معاون درمان وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، استاندار سیستان و بلوچستان و جمعی از مسوولان استانی امروز/پنجشنبه/توسط رییس جمهوری به صورت ویدئوکنفرانس افتتاح شد.

رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی زابل در حاشیه این مراسم در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا اظهارداشت: عملیات ساخت این بیمارستان با زیربنای پنج هزار و ۸۰۰ متر مربع از سال ۹۴ در شمال سیستان و بلوچستان آغاز شده بود.

 دکتر هادی میرزایی افزود: برای راه‌اندازی این بیمارستان تخصصی تنفسی ۲۷ میلیارد تومان اعتبار هزینه شده است.

وی ادامه داد: با توجه به شرایط حاد منطقه سیستان به لحاظ توفان شن، ریزگردها و همجواری با کشور افغانستان به عنوان کانون بسیاری از بیماری‌های ریوی، ساخت بیمارستان تخصصی تنفسی در زابل لازم بود.

رییس دانشگاه علوم پزشکی زابل گفت: وزش توفان‌های شدید همراه با گرد و خاک و هجوم شن‌های روان در سیستان که سالانه ۱۶۰ تا ۱۸۰ روز ادامه دارد سبب شده همواره تعداد زیادی از مردم منطقه به دلیل مشکلات تنفسی در مراکز بهداشتی و درمانی بستری شوند.

به گزارش ایرنا استان سیستان و بلوچستان در حوزه بهداشت و درمان به سه قسمت تقسیم شده که شهرستان‌های شمالی شامل زابل، هیرمند، زهک، هامون و نیمروز زیر نظر دانشگاه علوم پزشکی زابل، مناطق مرکزی شامل زاهدان، خاش، میرجاوه، سراوان و سیب سوران زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی زاهدان و مناطق جنوبی شامل ایرانشهر، بمپور، فنوج، قصرقند، نیکشهر، سرباز، کنارک و چابهار زیرپوشش دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر قرار دارند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 9 =