فرمانده ناجا: رزمایش ذوالفقار ۹۹ ارتش، بیانگر عزت و اقتدار جمهوری اسلامی بود

تهران- ایرنا - فرمانده نیروی انتظامی در پیامی خطاب به فرمانده کل ارتش جمهوری اسلامی، رزمایش ذوالفقار ۹۹ را بیانگر عزت و اقتدار جمهوری اسلامی دانست و برگزاری موفق این رزمایش مشترک را تبریک گفت.

به گزارش روز پنجشنبه ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی ارتش جمهوری اسلامی ایران، سردار سرتیپ پاسدار «حسین اشتری» فرمانده نیروی انتظامی با صدور پیامی خطاب به امیر سرلشکر «سید عبدالرحیم موسوی»
فرمانده کل ارتش، برگزاری موفق رزمایش مشترک ذوالفقار ۹۹ ارتش را تبریک گفت و افزود:  هرچند بهترین پاداش‌ها برای انسان‌های مخلص، خشنودی و رضای پروردگار است، لیکن به مصداق حدیث شریف «من لم یشکر المخلوق لم یشکر الخالق» لازم می‌دانم مراتب قدردانی و سپاس خود را از برگزاری رزمایش ذوالفقار ۹۹ که بیانگر عزت و اقتدار جمهوری اسلامی، به رغم همه توطئه‌ها و تحریم‌ها بوده است، تشکر و قدردانی نمایم.

در ادامه این پیام آمده است: از درگاه خداوند متعال سعادت، سلامت و دوام توفیق خدمتگزاری جنابعالی را در ظل عنایات حضرت حق و توجهات خاص حضرت ولی عصر عجل الله تعالی فرجه الشریف و منویات حکیمانه مقام معظم رهبری و فرمانده معظم کل قوا حضرت آیت الله العظمی امام خامنه‌ای(مدظله‌العالی) مسئلت می‌نمایم.

همچنین امیر سرتیپ ناصر آراسته رییس هیات معارف جنگ شهید سپهبد صیاد شیرازی در پیامی خطاب به امیر سرلشکر موسوی فرمانده کل ارتش جمهوری اسلامی ایران گفت: انجام موفقیت‌آمیز رزمایش ذوالفقار ۹۹ را  برگ زرین دیگری از اقدامات افتخارآمیز ارتش دانست و تصریح کرد: تلاش‌های عالمانه و مخلصانه فرماندهان معزز آجا به ویژه جنابعالی و هیات رئیسه ارجمند ارتش جمهوری اسلامی ایران سبب اقدام عزت آفرین شده است.

در ادامه این پیام آمده است: پیشکسوتان و اساتید هیات معارف جنگ، رزمایش ذوالقفار ۹۹ را که از پیچیدگی‌های ویژه‌ای برخوردار بود، اقدامی غرورانگیز، امیدبخش، عزت آفرین و نشانه صلابت و اقتدار ارتش انقلابی جمهوری اسلامی ایران در دفاع از حدود و ثغور ایران اسلامی و نظام مقدس و الهی جمهوری اسلامی می‌دانند.

در ادامه، رییس هیات معارف جنگ شهید سپهبد صیاد شیرازی، سربلندی بیش از پیش و موفقیت روز افزون برای همه همرزمان ارتشی و دیگر نیروهای مسلح را از خداوند مسئلت کرد و یادآور شد: آرزومندم همواره تلاش‌های ارتش ولایی جمهوری اسلامی ایران که مایه روشنی دیده و سرور قلبی رهبر و فرمانده بزرگوارمان امام خامنه‌ای(مدظله‌العالی) بوده، رضایت الهی را برای سربازان جان برکف این نظام به همراه داشته باشد.

به گزارش ایرنا، مرحله اصلی رزمایش مشترک ذوالفقار ۹۹ ارتش، از ۲۰ تا ۲۲ شهریورماه با شعار «امنیت پایدار در سایه اقتدار دفاعی» آغاز شده بود. در این رزمایش مهم یگان‌های شناور سطحی و زیر سطحی، یگان‌های پروازی نیروی هوایی و دریایی ارتش به مدت سه روز در دریای عمان به تمرینات تازه ترین تاکتیک‌های نظامی و تسلیحاتی ارتش پرداختند.

گستره رزمایش مشترک ذوالفقار ۹۹ ارتش دو میلیون کیلومتر مربع از شرق تنگه هرمز، دریای عمان و شمال اقیانوس هند تا مدار ۱۰درجه شمالی بود. تست و آزمایش سامانه‌های رزمی مانند موشک‌های کروز سطح به سطح و ساحل به دریا، اژدر، موشک‌های هوا به ‌سطح و سطح به هوا و سامانه‌های راکت انداز از روی شناورهای سطحی، زیر سطحی، یگان‌های پروازی و پهپاد و نیز مرور طرح‌های تاکتیکی آفندی و پدافندی از مهمترین اهداف اعلام شده در این رزمایش بود که با موفقیت انجام شد. رصد و پایش حریم هوایی کشور و منطقه عمومی رزمایش، حضور گسترده نیروی پدافند هوایی ارتش و همچنین اجرای آتش توسط سامانه‌های پدافندی برای مقابله با اهداف متخاصم هم از اهداف استراتژیک این رزمایش اعلام شده بود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 1 =