۴۰ خانه هلال روستایی در گلستان افتتاح شد

گرگان - ایرنا - همزمان با سراسر کشور ۴۰ خانه هلال روستایی با هدف توسعه و ترویج فرهنگ آموزش برای آمادگی و مقابله با حوادث در گلستان افتتاح شد.

به گزارش روز پنجشنبه روابط عمومی هلال احمر گلستان، بهره برداری از این خانه ها به صورت متمرکز در گلستان به میزبانی شهر مرزی اینچه برون برگزار شد.

در مراسم متمرکز کشوری این طرح ها، دکتر حسن روحانی رییس جمهوری حضور داشت.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر گلستان در آیین افتتاح متمرکز خانه های هلال استان در اینچه برون اظهار داشت: تحقق شعار داوطلب محوری و بهره‌مندی از مشارکت افتخاری و داوطلبانه همه افراد متقاضی فعالیت در جمعیت هلال‌احمر برای ارتقای فرهنگ داوطلبی از اهداف اصلی تشکیل خانه هلال است.

فرهاد میقانی با اشاره به اینکه افتتاح این خانه‌های هلال و آموزش مردم می‌تواند آمادگی در برخورد با مخاطرات طبیعی و غیر طبیعی را بالا ببرد افزود: مردم هر منطقه اولین نفراتی هستند که در حوادث طبیعی و غیر طبیعی حاضر می‌شوند و اگر آموزشهای لازم را فرا بگیرند قبل از حضور نیروهای عملیاتی در حادثه می‌توانند امدادرسانی کنند.

وی با اشاره به ظرفیت مطلوب دهیاری ها و شهرداری ها و اهمیت نقش آفرینی آنها در ارائه سریع تر خدمات در زمان بروز حوادث، افزود: آموزش همگانی موجب افزایش آمادگی و تاب آوری جوامع محلی و یکی از اهداف ایجاد خانه‌های هلال است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 4 =