نیروهای نظامی اقتدار و توانایی کافی در دفاع از مرزهای غربی را دارند

قصرشیرین- ایرنا- فرمانده قرارگاه منطقه غرب نیروی زمینی ارتش گفت: اطمینان می‌دهیم نیروهای نظامی و یگان‌های مستقر در منطقه، قدرت و توانایی کافی برای دفاع از مرزهای غربی را دارند و همه نیروها، ولایی و پا در رکاب هستند.

امیر سرتیپ فرهاد آریانفر روز پنجشنبه در آیین تجلیل از تلاش های تیپ ۲۸۴ مستقر در نوار مرزی شهرستان قصرشیرین با حضور استاندار کرمانشاه و فرماندار قصرشیرین، افزود: استان بسیار مهم و حساس کرمانشاه از اهمیت و جایگاه ویژه ای برخوردار است.

وی از تلاش های تیپ ۲۸۴ ارتش و فرماندهانی که در مدتی که در منطقه حضور داشتند و عهده دار امنیت بوده اند قدردانی کرد و اظهار داشت: فرماندهان تیپ ۲۸۴ در مدت مسوولیت و حضور خود در نوار مرز در کوتاه ترین زمان مأموریت ها را با کیفیت بسیار بالا انجام دادند.

فرمانده قرارگاه منطقه غرب نیروی زمینی ارتش گفت: مفتخریم مرزدار هستیم و همیشه با تبعیت از فرماندهی کل قوا و رهبر معظم انقلاب اسلامی آماده انجام هر نوع ماموریتی هستیم.

وی ادامه داد: ما در راستای شعار ارتش فدای ملت هر لحظه این آمادگی را برای حفاظت و صیانت از امنیت کشور داریم و قدردان تیپ ۲۸۴ هستیم.
امیر سرتیپ آریانفر با گرامیداشت هفته دفاع مقدس گفت: در آستانه این هفته یاد می کنیم از دلاورمردی های شهدا و رزمندگانی که پرچم انقلاب را به دست ما دادند و وظیفه داریم ادامه دهندگان راه شهدا باشیم.

 فرمانده تیپ ۲۸۴ ارتش مستقر در نوار مرزی قصرشیرین نیز گفت: تیپ ۲۸۴ شهید رستمی لرستان در سال ۹۴ در این شهرستان حضور پیدا کرد.

امیر کیومرث ماسوری افزود: اقداماتی در زلزله انجام داده ایم و  اولین یگان حاضر در سرپل بودیم که روزی ۱۰ هزار وعده غذا را پخت و توزیع کرده ایم و در سیل لرستان حضور پیدا کردیم و ماموریت های ارتش را بخوبی انجام دادیم.

وی ادامه داد: در هرجایی خدمت کنیم پای رکاب ولایت و از آب و خاک کشورمان دفاع می کنیم.

شهرستان مرزی قصرشیرین در غرب کرمانشاه با ۲ بخش مرکزی و سومار بیش از ۲۷ هزار تن جمعیت و ۱۸۶ کیلومتر مرز با عراق دارد که در امتداد این مرز، ۲ معبر رسمی پرویزخان و خسروی قرار دارد که مبادلات اقتصادی، تجاری و صادرات کالا به اقلیم کردستان و حکومت مرکزی عراق از این ۲ مرز انجام می شود.