بکارگیری فرآیندها و روش‌های علمی برای ارتقای عمر آسفالت جاده‌ای ضروری است

ارومیه- ایرنا- مدیرکل دفتر نگهداری راه سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای آذربایجان‌غربی با اشاره به لزوم استفاده از همه روش‌ها برای ارتقای عمر آسفالت جاده‌ای گفت: در این راستا می‌توان از فرایندها و روش‌های علمی که در دنیا مورد استفاده قرار می‌گیرد، بهره برد.

افشین پیرنون روز پنجشنبه در بازدید از جاده های آذربایجان غربی افزود: با توجه به شرایط آب و هوایی، قرار گرفتن استان در شاهراه های شریانی کشور، حجم زیاد ترافیک و عبور و مرور، استهلاک رویه راهها و پایین آمدن عمر آسفالت اجرای عملیات ترمیمی و آسفالت های حفاظتی و بهسازی رویه های آسفالت در راههای آن به قید فوریت بسیار ضروری است.

وی اضافه کرد: باید اعتبارات خاص و ویژه ای جهت نگهداری و ترمیم آسفالت چند محور خاص و مهم آذربایجان غربی از جمله محور شاهین دژ - تکاب در نظر گرفته شود.

وی بیان کرد: در بازدید از راههای استان بازدیدی از چند نقطه حادثه خیز هم انجام گرفت که دفتر نگهداری راههای سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای در بخش مربوط به رویه و نگهداری و روکش آسفالت این پروژه ها آماده همکاری است.

مدیرکل دفتر نگهداری راه سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای آذربایجان غربی ادامه داد: در صورت تحقق  بند (ه) تبصره یک قانون بودجه با موضوع تامین قیر جهت اجرای پروژه های عمرانی در خصوص آذربایجان غربی و راههای شریانی آن با توجه به شرایط راه‌ها تسهیلات ویژه و خاصی در نظر گرفته خواهد شد.

ارسلان شکری مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای آذربایجان‌غربی هم در این بازدید اجرای عملیات لکه گیری‌ و روکش آسفالت نزدیک به ۲۳۰ کیلومتر از محورهای ارتباطی استان در سال جاری گفت: محورهای نقده - حیدرآباد به طول یک کیلومتر، نقده - پیرانشهر به طول یک کیلومتر، ارومیه - اشنویه به طول نزدیک به پنج کیلومتر، ارومیه - مهاباد به طول سه کیلومتر ، پیرانشهر -  سردشت به طول  نزدیک به سه کیلومتر، خوی - ایواوغلی به طول پنج کیلومتر، میاندوآب - سرچم به طول ۱۱ کیلومتر،  لکه گیری محور پلدشت - مرگنلر به طول چهار کیلومتر و کشمش تپه - بازرگان به طول بالغ بر ۲ کیلومتر از مهمترین عملیات لکه گیری و  روکش آسفالت  استان در سال جاری است.

به گزارش ایرنا، آذربایجان غربی ۱۲ هزار کیلومتر جاده دارد که از این میزان حدود هشت هزار و ۵۰۰ کیلومتر روستایی است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 1 =