تخت‌های بیمارستانی آذربایجان‌غربی به همت دولت ۱.۷ برابر شده است

ارومیه- ایرنا- رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی آذربایجان‌غربی گفت: تخت‌های بیمارستانی استان در مدت فعالیت دولت تدبیر و امید، ۷۰ درصد افزایش یافته که رشدی بی‌نظیر در طول تاریخ استان است.

دکتر جواد آقازاده روز پنجشنبه در حاشیه افتتاح بیمارستان آیت الله خویی خوی افزود: پیش از فعالیت دولت تدبیر و امید، شاخص تخت بیمارستانی در استان، ۰.۸ (هشت دهم) تخت به ازای هر یک‌هزار نفر جمعیت بود که این رقم با افتتاح رسمی این بیمارستان به ۱.۳۶ تخت به ازای هر یک‌هزار نفر رسید.

وی اضافه کرد: علاوه بر بیمارستان آیت الله خویی خوی که امروز مورد بهره برداری قرار گرفت، بیمارستان های ۳۱۰ تختخوابی در ارومیه و ۶۴ تختخوابی در تکاب نیز در آینده بسیار نزدیک آماده بهره برداری می شوند که با افتتاح آنها، این شاخص به ۱.۴۷ تخت به ازای هر یک‌هزار نفر خواهد رسید.

رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی آذربایجان غربی ادامه داد: همچنین در اواخر فعالیت دولت تدبیر و امید، ۳۷۶ تخت بیمارستانی افتتاح خواهد شد که در آن صورت نیز این رقم به ۱.۶ تخت به ازای هر یک‌هزار نفر می رسد.

آقازاده گفت: در حال حاضر نیز شاهد طراحی و اجرای برخی بیمارستان های دیگر در شهرهای ارومیه، سلماس، میاندوآب و مهاباد هستیم که با افتتاح آن، تحول بخش درمانی استان کامل می شود.

وی افزود: در صورت افتتاح آنها که در سال های آینده می توانیم شاهد آن باشیم، شاخص تخت بیمارستانی در آذربایجان غربی به ۲.۷ به ازای هر یک‌هزار نفر می رسد که رقمی بسیار فوق العاده برای استان به شمار می رود.

وی با اشاره به اینکه بیمارستان آیت الله خویی خوی، دومین بیمارستان افتتاحی زیرنظر این دانشگاه در دولت دوازدهم در این شهرستان است، اضافه کرد: پیشتر نیز با حضور رییس جمهوری، بیمارستان ۲۱۶ تختخوابی امام خمینی (ره) خوی به بهره برداری رسیده بود.

به گزارش ایرنا، امروز پنجشنبه با حضور ویدئوکنفرانسی رییس جمهوری، بیمارستان آیت الله خویی خوی با ۲۹۶ تختخواب به بهره برداری  رسید.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 2 =