پیکر هفتمین شهید مدافع سلامت در اصفهان تشییع شد

اصفهان - ایرنا - پیکر دکتر سید حسن ابن شهیدی که پس از ۲ هفته رویارویی با بیماری کرونا چشم از جهان فروبست روز پنجشنبه به عنوان هفتمین شهید مدافع سلامت استان اصفهان از مقابل بیمارستان الزهرا (س) تشییع و در باغ رضوان به خاک سپرده شد.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان در گفت و گو با ایرنا اظهارداشت:  دکتر ابن الشهیدی مدیر گروه متخصصان قلب و عروق و رییس بخش سی سی یو بیمارستان خانواده اصفهان بود.

آرش نجیمی گفت: این شهید از پزشکان بازنشسته تامین اجتماعی استان اصفهان بود که در مطب و بیمارستان‌های خصوصی فعالیت می‌کرد.

 این پزشک شهید هفتمین شهید مدافع سلامت اصفهان به شمار می‌رود.

 علی منصوری از کارکنان مرکز آموزشی درمانی عیسی بن مریم(ع) اصفهان، حامد مردانی از کارکنان بخش رادیولوژی بیمارستان شهید آیت الله صدوقی، خسرو حکمت‌روش از کارکنان بخش اتاق عمل بیمارستان زهرای مرضیه (س) اصفهان، ۲ پزشک به نام‌های مجید فرهاد و سعید حقیقی و یکی از کارکنان بیمارستان نطنز به نام علی اسد سلطانی از دیگر شهدای مدافع سلامت استان اصفهان هستند که در ماه‌های گذشته  بر اثر کرونا جان باختند.

همچنین شهید مدافع سلامت محمود ایروانی محمدآبادی که به‌دلیل ابتلا به کرونا در یکی از بیمارستان‌های تهران درگذشت در گلستان شهدای اصفهان خاکسپاری شده است.

حدود پنج هزار نفر از کارکنان دانشگاه علوم پزشکی اصفهان در عرصه مقابله با بیماری کرونا فعالیت دارند.

بر پایه آمارهای رسمی با شروع انتشار ویروس تاکنون حدود در مجموع ۳۲ هزار و ۵۰۰ بیمار در بیمارستان‌های استان اصفهان بستری شدند و یک هزار و ۴۶۰ نفر از آنان از دنیا رفتند.

در ۲۴ ساعت گذشته تا ظهر امروز (۲۶ شهریور ۱۳۹۹) و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی،دو هزار و ۹۸۱ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد و هزار و ۷۲۶ نفر بستری شدند، با این حساب، مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ۴۱۰ هزار و ۳۳۴ نفر رسید.
بر اساس آخرین اطلاعات کرونا در کشور، استان‌های تهران، مازندران، گیلان، قم، اصفهان، خراسان رضوی، آذربایجان شرقی، کرمان، خراسان شمالی، سمنان، یزد، زنجان و قزوین در وضعیت قرمز قرار دارند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 4 =