طرح هر روستا یک مهارت در چهارمحال و بختیاری اجرا می‌شود

شهرکرد- ایرنا- مدیرکل فنی و حرفه‌ای چهارمحال و بختیاری گفت: طرح هر روستا یک مهارت با هدف توسعه آموزش‌های فنی و حرفه‌ای در مناطق روستایی استان در گام نخست با انتخاب یک روستا در هریک از شهرستان‌های ۱۰ گانه استان وارد مرحله اجرایی می‌شود.

فرانک کبیری روز پنجشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا افزود: برهمین اساس مقرر شده است تا هریک از فرمانداران شهرستان‌های ۱۰ گانه با معرفی یک روستا که دارای ظرفیت مشخص در حوزه اشتغال و کارآفرینی باشد شناسایی و به فنی و حرفه‌ای استان معرفی کند.

وی ادامه داد: این طرح در ابتدا در هر شهرستان در یک روستا اجرا می‌شود و در گام بعدی روستاهای بیشتری در این طرح مشارکت داده می‌شود.

به گفته کبیری، با ارائه آموزش‌های لازم به مردم علاقمند روستایی، برای افرادی که موفق به کسب مدرک شوند تسهیلات بانکی درنظر گرفته می‌شود تا بتوانند از این طریق برای خود کسب و کاری راه‌اندازی کنند.

مدیرکل فنی و حرفه‌ای چهارمحال و بختیاری خاطرنشان کرد: تکمیل زنجیره تولید هدف دیگر اجرای طرح هر روستا یک مهارت است چرا که در برخی مناطق استان ظرفیت‌های مغفول مانده‌ای برای تکمیل زنجیره تولید وجود دارد که می‌طلبد در این خصوص اقداماتی انجام داد.

کبیری، هدایت تسهیلات اشتغالزایی استان به مناطق روستایی را گام موثری در رونق تولید و اشتغال در استان دانست و گفت: فنی و حرفه‌ای استان بنا دارد با ایجاد شعبه‌های روستایی آموزشگاه‌های آزاد فرایند مهارت‌آموزی و اشتغالزایی را در این مناطق تسهیل کند.

وی، جذب همکاری‌های بخش خصوصی را از دیگر برنامه‌های این نهاد در سال جهش تولید برشمرد و افزود: در همین راستا ۱۴ تفاهم‌نامه با نهادها و بخش‌های خصوصی در استان امضاء شده است که جدیدترین آن مربوط به تعاونی خاتم‌سازان شیخ شبان و شرکت شهرک‌های صنعتی استان برای ایجاد خوشه خاتم استان بوده است.

چهارمحال و بختیاری دارای ۹۷۹ هزار نفر جمعیت است که بیش از ۸۰۰ روستا دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 8 =