مجمع خیرین توسعه روستایی در خراسان جنوبی راه‌اندازی شد

بیرجند - ایرنا - معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان جنوبی از راه‌اندازی مجمع خیرین توسعه روستایی استان برای اولین بار در کشور خبر داد.

به گزارش روز پنجشنبه استانداری خراسان جنوبی، سید کمال الدین میرجعفریان در مراسم آغاز به کار و تشکیل مجمع خیرین توسعه روستا و مناطق محروم استان (ماندگاران) گفت: با پیگیری‌های شخص استاندار، شکل‌گیری این مجمع در خراسان جنوبی به صورت پایلوت کشوری انجام می‌پذیرد.

وی تاکید کرد: با راه‌اندازی این مجمع ضمن شناسایی نواقص و مشکلات موجود در روستاها و مناطق محروم مورد هدف با بهره‌گیری از توان و ظرفیت خیرین و علاقه‌مندان به فعالیت‌های عام‌المنفعه، زمینه توزیع امکانات به منظور رفع مشکلات آنان فراهم می‌شود.

معاون استاندار خراسان جنوبی با تاکید بر اینکه توجه ویژه به مناطق روستایی و ارتقای شاخص‌های توسعه در روستاها از جمله اولویت‌های اساسی کشور است گفت: این توسعه با هدف ارتقای سطح کیفیت زندگی و افزایش درآمد روستاییان، به دنبال ایجاد انگیزه برای ماندگاری در محیط‌های روستایی است لذا می‌طلبد برای تحقق آن به صورت هدفمند برنامه‌ریزی شود.

وی بیان کرد: مرور سوابق گذشته زمینه‌های فعالیتی خیرین و نیکوکاران در ورود به عرصه کمک به روستاها و مناطق محروم نقاط روشن و درخشانی را از کمک‌های انسان دوستانه نشان می‌دهد.

میرجعفریان گفت: با وجود ظرفیت عظیم مردمی در رفع موانع و مشکلات آنچه الزام‌آور است، توجه به رشد متوازن توسعه در روستا است.

وی افزود: شواهد نشان می‌دهد ورود خیرین به بخش‌هایی از نیازهای مردم به ویژه در مناطق روستایی، نه تنها آن کاستی را برطرف کرده بلکه در برخی روستاها ظرفیت‌هایی بیش از حد نیاز را ایجاد کرده است.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان جنوبی ورود خیرین به ساخت کلاس درس و مدرسه را نمونه‌ای از این مشارکت عالی عنوان کرد و گفت: گاهی شاهدیم در برخی روستاها که زیرساخت‌های آموزشی به خوبی برطرف شده نیازهای مردم به مسکن یا امکانات بهداشتی هنوز وجود دارد.

وی تاکید کرد: نگاه متوازن به توسعه روستا به ما کمک می‌کند همه نیازها را به شکل واقعی ببینیم و برای رفع و رجوع همه آنها درست برنامه‌ریزی کنیم تا به شکل مطلوبی انجام شوند.

نشست تشکیل مجمع خیرین توسعه روستا و مناطق محروم استان (ماندگاران) با حضور جمعی از مدیران ستادی و استانی و همچنین خیرین در استانداری خراسان جنوبی برگزار شد.

استان مرزی خراسان جنوبی به مرکزیت بیرجند دارای ۱۱ شهرستان است و یک هزار و ۷۸۰ آبادی دارای سکنه دارد.

حدود ۴۰ درصد جمعیت این استان در مناطق روستایی ساکن هستند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 12 =