۱۶ هزار پیشکسوت دفاع مقدس گلستان تجلیل می‌شوند

گرگان - ایرنا - مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس گلستان گفت که امسال ۱۶ هزار نفر از پیشکسوتان دفاع مقدس در این استان همزمان با سراسر کشور در هفته دفاع مقدس مورد تجلیل قرار می گیرند.

سرهنگ محمدرضا کاظمی روز پنجشنبه در نشست خبری اظهار داشت: امسال مراسم تجلیل از پیشکسوتان دفاع مقدس استان گلستان در قالب اجرای تجلیل از یک میلیون پیشکسوت دفاع مقدس به صورت ویدئو کنفرانس با حضور رهبر معظم انقلاب برگزار می شود.

به گفته وی مراسم تجلیل از پیشکسوتان دفاع مقدس گلستان به صورت حضوری با رعایت پروتکل های بهداشتی مقابله به شیوع کووید ۱۹ و با مشارکت دستگاه ها، نهادها و ارگان های مستقر در استان انجام خواهد شد.

وی با بیان این که در هفته دفاع مقدس امسال ۲ هزار و ۱۲۰ ویژه برنامه متنوع در حوزه های فرهنگی، هنری و محرومیت زدایی تدارک دیده شده افزود: اجرای این ویژه برنامه ها در مناطق روستایی و شهری استان با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی و فاصله‌گذاری اجتماعی است.

وی نواختن زنگ مقاومت و مهر در مدارس، همایش لاله های سفید بزرگداشت شهدای منا، همایش شکوه ایثار ویژه مادران، همسران و دختران شهدا، جانبازان و آزادگان، بهره برداری از یادمان شهدای گمنام، اعزام تیم درمانی به مناطق محروم، بزرگداشت شهدای سلامت و خادمان جهاد سلامت و تجلیل از بانوان پشتیبانی کننده جنگ تحمیلی استان را از جمله ویژه برنامه های شاخص هفته گرامی داشت دفاع مقدس در گلستان برشمرد.

 کاظمی بیان کرد: رونمایی از ۴۰ کتاب دفاع مقدس، اجرای برنامه آبروی محله در درب منازل شهدا، بهره برداری از ۵۱ طرح محرومیت زادیی، گلباران مزارشهدا و انجام رژه موتوری از دیگر برنامه های شاخص هفته گرامی داشت دفاع مقدس در گلستان است.

آیین‌های هفته گرامی داشت دفاع مقدس هر سال از ۳۱ شهریورماه و همزمان با سالروز آغاز جنگ تحمیلی عراق علیه ایران در سال ۱۳۵۹ در نقاط مختلف کشور برگزار می‌شود.

مطابق داده های دستگاه های مرتبط درگلستان، نزدیک به ۳۳ هزار رزمنده از استان گلستان در جنگ تحمیلی شرکت داشتند و نیز این استان در دوران پیروزی انقلاب اسلامی و هشت سال دفاع مقدس حدود چهار هزار شهید تقدیم کرده  و افزون بر این ۱۳ هزار جانباز و یک هزار و ۱۷۸ آزاده دارد.
 

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha