بیش از یک تُن چربی وآلایشات فاسد مرغ در مریوان معدوم شد

سنندج - ایرنا - رییس شبکه دامپزشکی مریوان از کشف و معدوم سازی بیش از یک تُن چربی وآلایشات غیرقابل مصرف و فاسد مرغ در این شهرستان خبر داد.

دکتر مسعود خاتمی روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: در پی گزارش پلیس اماکن عمومی مبنی بر کشف بیش از یک تُن چربی و آلایشات مرغ در یکی از محلات شهر مریوان ماموران شبکه دامپزشکی برای بررسی موضوع به محل اعزام شدند.

وی افزود: در بررسی دقیق،  محموله کشف شده‌ غیر قابل مصرف تشخیص داده و با توجه به عدم پروانه بهداشتی معتبر در امر جمع آوری آلایشات مرغ محموله ضبط و در یک مکان مناسب با نظارت و هماهنگی شبکه بهداشت و درمان معدوم شد.

رییس شبکه دامپزشکی مریوان یادآور شد: با توجه به اینکه این کار به صورت غیرمجاز و غیرقانونی انجام شده و تهدید سلامت مردم بود، ‌ فرد متخلف شناسایی و پرونده تخلف برای او تشکیل و به مراجع قضایی جهت برخورد قاطع ارسال شد

وی تاکید کرد: شبکه دامپزشکی با افراد خاطی که در زمینه عدم رعایت مسایل بهداشتی در تولید، نگهداری، توزیع و عرضه فرآورده خام دامی بدون مجوز و پروانه فعالیت بهداشتی از طرف دامپزشکی برابر قانون برخورد قاطع به عمل خواهد آمد.

خاتمی بر لزوم رعایت توصیه های بهداشتی تاکید کرد و گفت:  شهروندان از خرید هرگونه فرآورده خام دامی تاریخ منقضی، خارج از یخچال، عدم بسته بندی، خارج از مراکز عرضه مجاز خودداری کرده و درصورت مشاهده هرگونه تخلف بهداشتی با شماره تلفن ۳۴۵۲۱۴۲۶ شبکه دامپزشکی مریوان تماس حاصل کنند.

شهرستان مریوان دارای ۶۷ واحد مرغداری صنعتی پرورش نیمچه گوشتی و یک واحد مرغداری تخم گذار است، جمعیت دامی استان کردستان حدود ۲ میلیون و ۲۱۰ هزار راس دام سبک (گوسفند و بز) و ۲۰۰ هزار راس دام سنگین (گاو و گوساله) است.

هم اکنون در این استان ۷۶۸ واحد پروش طیور شامل مرغداری گوشتی، تخم گذار و جوجه ریزی، پرورش بوقلمون، شترمرغ و سایر با ظرفیت سالانه ۱۷ میلیون و ۵۰۴ هزار و ۵۴۹ قطعه فعال است.
شهرستان مریوان با جمعیت بیش از ۱۵۳ هزار نفری در فاصله ۱۲۰ کیلومتری سنندج مرکز استان کردستان واقع شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 4 =