کمک‌های زنجانی‌ها به مردم سیستان و بلوچستان از سوی هلال احمر ارسال شد

زنجان - ایرنا - کمک‌های مردم نوعدوست استان زنجان در قالب طرح " نذر آب ۳ " با حضور استاندار زنجان و از سوی هلال احمر به هموطنان روستای دوشینکوه شهرستان نیک شهر سیستان و بلوچستان ارسال شد.

استاندار زنجان روز پنجشنبه در حاشیه مراسم ارسال این کمک های مردمی در جمع خبرنگاران گفت: هلال احمر استان که توفیق خدمت به مردم شریف روستای دوشینکوه سیستان و بلوچستان را دارد چندین خدمت را در این منطقه انجام خواهد داد.
فتح الله حقیقی افزود: یکی از این خدمات کمک های بهداشتی و درمانی است که با اعزام پزشکان در قالب کاروان سلامت تلاش می شود مشکلات موجود در این روستا مرتفع شود.
وی تاکید کرد: کمک های دیگر هلال احمر به هموطنان این منطقه در بخش معیشتی است که امروز شاهدیم بیش از ۲۰۰ بسته معیشتی با کمک مردم نوعدوست استان زنجان برای ساکنان روستای دوشینکوه تهیه شده است.
استاندار زنجان، کمک به حل مشکل بهداشتی در حوزه آب آشامیدنی را از خدمات هلال احمر استان در این روستای سیستان و بلوچستان بیان کرد و افزود:  علاوه بر بخش کمک آموزشی و با توجه به بازگشایی مدارس انواع لوازم التحریر و نوشت افزار برای دانش آموزان روستای دوشینکوه تهیه شده است.
حقیقی تاکید کرد: بررسی جامعی خواهیم کرد که در صورت نیاز کمک های بیشتری را انجام دهیم.
وی ادامه داد: با هماهنگی های قبلی با استاندار سیستان و بلوچستان می توانیم برخی از دستگاه های اجرایی را به منطقه برای بررسی نیازها اعزام کنیم تا در صورت نیاز به کمک های بیشتر این مهم نیز به صورت ویژه به روستای محروم دوشینکوه انجام شود.

کمک های مردم استان زنجان به ارزش پنج میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال به روستای دوشینکوه ارسال شد
مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان زنجان نیز در ادامه گفت: خداوند به هلال احمر و داوطلبان توفیق داد تا دومین مرحله از طرح "نذر آب ۳" را در سالجاری در روستای دوشینکوه شهرستان نیک شهر سیستان و بلوچستان اجرا کنند.
شهرام میرزایی اظهار داشت: تیم امدادی و داوطلبان هلال احمر استان زنجان از ۳۱ شهریور تا چهارم مهرماه امسال به منظور ارائه خدمات ارزنده در زمینه کاروان سلامت، ویزیت رایگان، توزیع دارو، اقلام معیشتی، بهداشتی و نوشت افزار در این منطقه حضور می یابند.
وی به راه اندازی کاروان سلامت اشاره کرد و افزود:  این کاروان با همراهی و همکاری پزشکان داوطلب جمعیت هلال احمر استان زنجان در بخش های مختلف فوق تخصص گوارش، فوق تخصص جراح ارتوپد و شانه، متخصص اطفال، داخلی، پزشک عمومی، داروساز و پزشک زنان و زایمان است.
مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان زنجان گفت: با توجه به اینکه آب آشامیدنی روستای دوشینکوه سیستان و بلوچستان دارای مشکلاتی است یکی از خیرین هلال احمر هزینه ای را برای خرید ۲ دستگاه تصفیه آب صنعتی اهدا کرده اند و این دستگاه ها خریداری شده که به زودی در منطقه نصب و در اختیار مردم قرار می گیرد.
میرزایی خاطرنشان کرد: مردم نوعدوست استان زنجان همیشه همراه هموطنان آسیب دیده در سطح کشور هستند که امروز شاهدیم از طریق همین کمک ها بیش از ۲۰۰ بسته کمک معیشیتی ۳۵۰ بسته بهداشتی، ۵۰۰ بسته لوازم التحریر و اسباب بازی، ۴۰۰ بسته البسه مردانه، زنانه و بچه گانه برای هموطنان در روستای دوشینکوه شهرستان نیک شهر سیستان و بلوچستان تهیه شده است.
وی خاطرنشان کرد: علاوه بر این بسته ها ۱۱۴ جفت کفش، ۱۰۰ عدد شیرخشک، ۲ دستگاه تصفیه آب صنعتی و ۲ دستگاه تانکر آب پنج هزار لیتری ۱۶ هزار و ۶۰۰ عدد آب معدنی یک و نیم لیتری و دارو نیز به ارزش ۵۰۰ میلیون ریال و پنج هزار عدد ماسک تهیه شده که با رسیدن به مقصد بلافاصله توزیع می شود.
مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان زنجان گفت: ارزش این اقلام و بسته های تهیه شده از محل کمک های مردم نوعدوست استان زنجان پنج میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال است.
میرزایی با تاکید بر اینکه از اعضای جوانان جمعیت هلال احمر نیز در منطقه حضور خواهند داشت، ادامه داد: این اعضا خدمات حمایتی- روانی و اجتماعی برای جوانان روستای دوشینکوه ارائه می کنند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 4 =