نیاز بازارچه صنایع دستی سمنان به بودجه استانی برای تکمیل

سمنان- ایرنا- مدیر کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان سمنان گفت: تکمیل بازارچه صنایع‌دستی سمنان نیاز به تخصیص اعتبارات استانی دارد.

به گزارش ایرنا، مهدی جمال روز پنجشنبه به رسانه ها بیان کرد: تخصیص اعتبارات استانی برای تکمیل طرح بزرگ بازارچه دائمی صنایع‌دستی سمنان ضرورت دارد.

وی گفت: اعتبارات ملی به تنهایی جوابگوی تکمیل این طرح نیست و  علی اصغر مونسان وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی نیز در سفر به استان سمنان و دیدار هفته گذشته، بر تخصیص اعتبارات استانی برای تکمیل این طرح تاکید کرد.

جمال با بیان اینکه تا کنون ۱۰ میلیارد ریال از محل اعتبارات ملی به اجرای این طرح اختصاص یافت، بیان کرد: از سال ۱۳۹۷ تا کنون این طرح ۳۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است و تخصیص اعتبارات استانی برای تکمیل بازارچه ضروری است.

جمال افزود: سمنان به عنوان مرکز استان، فاقد بازارچه دائمی صنایع‌دستی است و همراهی مسئولان استانی، این آرزوی دیرینه هنرمندان و مردم استان را محقق می‌کند.

مدیر کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان سمنان راه اندازی بازارچه صنایع‌دستی را در حمایت از هنرمندان، فراهم شدن زمینه معرفی و فروش تولیدات صنایع دستی و جذب گردشگر به استان موثر دانست و گفت: این بازارچه یکی از طرح‌های جهش تولید در سمنان است.

طرح بازارچه دائمی صنایع دستی سمنان از مصوبات دور دوم سفر رئیس‌جمهوری به سمنان است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 7 =