رییس فدراسیون: توان ارتقای کشتی در خراسان جنوبی وجود دارد

بیرجند - ایرنا - رییس فدراسیون کشتی گفت: توان ارتقای کشتی در استان خراسان جنوبی وجود دارد و با ایجاد زیرساخت‌های مناسب می‌توان با سایر استان‌ها رقابت کرد.

علیرضا دبیر روز پنجشنبه در دیدار با شهردار بیرجند با اشاره به ظرفیت بالای شهرداری و شورای اسلامی شهر در حمایت از تیم‌های ورزشی بخصوص ورزش کشتی گفت: اعتقاد دارم ماحصل کار شهرداری‌ها در این خصوص می‌تواند بسیار موثر باشد و در صورت کمک شهرداری‌ها به ورزش کشتی صد درصد اتفاقات خوبی در این زمینه رقم می‌خورد.

وی با توجه به کویری بودن منطقه، ظرفیت کشتی خراسان جنوبی را بسیار بالا، بکر و دست نخورده دانست و افزود: کمک به احداث خانه کشتی در محله شمال شهر بیرجند، خدمت بزرگی به مردم این منطقه و شهر است.

شهردار بیرجند هم در این دیدار با اشاره به اینکه رییس فدراسیون کشتی چهره شاخصی است که باعث سربلندی کشور بوده، از حضور وی در شهرداری بیرجند تقدیر و تشکر کرد.

محمدعلی جاوید، بیرجند را شهری با پیشینه علمی و فرهنگی بسیار بالا معرفی کرد و گفت: دریافت برند پاکیزگی این شهر، نشأت گرفته از فرهنگ شهروندان است.

وی افزود: شورای شهر همدل و همراه در این دوره از فعالیت شورا و شهرداری، کمک بزرگی در اجرای پروژه‌های مختلف بوده است.

شهردار بیرجند با اشاره به افزایش بودجه شهر خاطرنشان کرد: در بخش بوستان‌ها، هفته گذشته نهمین بوستان شهر بیرجند با حضور استاندار خراسان جنوبی افتتاح شد.

وی گفت: در هر بوستانی که احداث شده، مهمترین قسمت آن زمین‌های ورزشی بوده که در این راستا در حال حاضر بوستان کاج با ۱۲ زمین ورزشی استاندارد برای بانوان و آقایان در حال بهسازی و احداث است.

جاوید همچنین برای هر گونه همکاری با هیات کشتی استان خراسان جنوبی اعلام آمادگی کرد.

رییس شورای اسلامی شهر بیرجند نیز در این دیدار اظهار داشت: شهرداری و شورای اسلامی شهر بیرجند وظیفه خود می‌داند که در زمینه توسعه ورزش کشتی در حد امکان این هیات را حمایت و همکاری کند.

ایراهیم تقی زاده با اشاره به اینکه اعضای هیات کشتی، تیم موفقی هستند گفت: شهر بیرجند چندین برند شاخص دارد که تمیزترین شهر کشور، دارا بودن دومین جایگاه در زمینه شاخص‌های علمی بعد از یزد و داشتن بزرگترین شاخص تحصیلی کشور با توجه به جمعیت آن از برندهای این شهر است.

مدیرکل ورزش و جوانان استان خراسان جنوبی نیز توجه به ورزش را توجه به سلامت روحی جامعه دانست و اظهار داشت: شهرداری می‌تواند کشتی را در استان با توجه به ظرفیت‌های موجود به نتایج مطلوبی برساند.

رییس هیات کشتی استان هم در این دیدار درخواست‌های خود را مبنی بر حمایت شهرداری از این هیات و احداث سالنی در شمال شهر عنوان کرد.

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری بیرجند؛ رییس فدراسیون کشتی صبح امروز (پنجشنبه) همراه با مدیرکل ورزش و جوانان و اعضای هیات کشتی خراسان جنوبی در دفتر شهردار بیرجند حضور یافت و در این دیدار لوح تقدیر از شهردار بیرجند در زمینه رشد و شکوفایی ورزش کشتی در استان توسط علیرضا دبیر به وی اهدا شد.

رییس فدراسیون کشتی در سفر به خراسان جنوبی با استاندار نیز دیدار کرد و مجمع سالیانه هیات کشتی استان با حضور وی برگزار شد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha