اخبار کوتاه از نیروی انتظامی استان قزوین

قزوین - ایرنا - فرمانده انتظامی استان قزوین از دستگیری ۲ نفر از اعضای باند سارقان طلا و جواهرات شهروندان در یک اقدام اطلاعاتی پیچیده و عملیات منسجم پلیسی خبر داد.

به گزارش روز پنجنشبه ایرنا، سردار "مهدی حاجیان" افزود: در پی انتشار کلیپی از سرقت طلا و جواهرات از یک شهروند قزوینی توسط ۴ سارق در فضای مجازی و تشویش اذهان عمومی و وقوع چندین فقره سرقت طلاجات از دیگر شهروندان، بلافاصله بررسی موضوع به صورت ویژه با اتخاذ تمهیدات لازم برای شناسایی و دستگیری سارقان در دستور کار پلیس آگاهی استان قرار گرفت.

وی یادآورشد: با رصد اطلاعاتی، اقدامات فنی و تلاش شبانه روزی کارآگاهان، مخفیگاه سارقان در استان تهران شناسایی و پس از هماهنگی با مقام قضائی و مراقبت های نامحسوس پلیسی، مأموران در یک عملیات منسجم ۲ نفر از سارقان را در مخفیگاهشان دستگیر و به پلیس آگاهی استان منتقل کردند.

این مقام ارشد انتظامی خاطرنشان کرد: متهمان در مواجهه با شاکیان، مستندات و ادله متقن پلیس به ۳۵ فقره سرقت طلا و جواهرات با تهدید از شهروندان در استان های قزوین، البرز و تهران اعتراف کردند.

فرمانده انتظانی استان قزوین با بیان اینکه ۲ نفر از همدستان سارقان نیز شناسایی و به زودی با گسترش چتر اطلاعاتی پلیس دستگیر خواهند شد، افزود: دیدن کلیپ منتشر شده در فضای مجازی و سرقت از یک زن، خاطر هر انسان را مکدر می کند و پلیس در برخورد با هنجارشکنان و گردنکشان مصمم است و با کسانی که بخواهند به حق و حقوق مردم تعدی و تعرض کنند با اقتدار برخورد خواهند کرد، چراکه امنیت مردم خط قرمز پلیس است و ما تا پای جای برای امنیت مردم ایستاده ایم.

* کشف ۲۳ دستگاه ماینر بدون مجوز در شهرستان البرز 

فرمانده انتظامی شهرستان البرز از کشف ۲۳ دستگاه استخراج ارز دیجیتال (بیت کوین) قاچاق در این شهرستان خبر داد. 

سرهنگ "بهرام منصوری" در تشریح جزئیات این خبر افزود: در پی کسب خبری مبنی بر نگهداری و استفاده غیرمجاز از دستگاه های استخراج ارز دیجیتال در محدوده شهر صنعتی البرز موضوع به صورت ویژه در دستور کار ماموران این فرماندهی قرار گرفت.

وی افزود: ماموران پس از هماهنگی با مقام قضائی به محل اعزام شدند و در بازرسی از آن تعداد ۲۳ دستگاه استخراج بیت کوین کشف کردند .

فرمانده انتظامی شهرستان البرز با اشاره به اینکه ارزش تقریبی دستگاه ها توسط کارشناسان ۲۳۰ میلیون ریال تعیین شده است، گفت: ماموران در این پرونده یک نفر متهم را شناسایی و برای سیر مراحل قانونی به مرجع قضائی معرفی شد.
 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 3 =