اعضای هیات خبرگان بانکی آذربایجان‌غربی معرفی شدند

ارومیه- ایرنا- اعضای هیات خبرگان بانکی در راستای کمک به رفع موانع تولید و بررسی دلایل و مستندات بانک‌ها برای استنکاف از پرداخت تسهیلات مورد نظر کارگروه تسهیل و رفع موانع در آذربایجان‌غربی معرفی شدند.

به گزارش ایرنا، در آیین ویژه ای که به همین منظور در روز پنجشنبه با حضور نادر صادقی معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار آذربایجان غربی برگزار شد، محمدباقر دیهیم، علی نوروزی، حسین قاسمی و لطیف عباسی به عنوان اعضای اصلی و محمد حاتمی به عنوان عضو علی البدل معرفی شدند تا به صورت مستقیم زیر نظر بانک مرکزی فعالیت کنند.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار آذربایجان غربی در این جلسه اظهار داشت: طبق آیین‌نامه باید مواردی که توسط این هیات خبرگان بانکی مطرح می‌شود، به طور کامل به اجرا درآید.

نادر صادقی با تأکید بر تقویت بنیه این هیات اضافه کرد: بحث قضاوت بسیار پیچیده و حساس است از این رو انتظار می‌رود حساسیت بیشتری در بحث داوری مشکلات و مسائل به کار گرفته شود.

وی تصریح کرد: انتظار می‌رود تا این هیات بیشتر مدافع حقوق عموم باشد تا گرهی از مشکلات مردم باز شود.

طبق دستورالعمل بانک مرکزی این هیات مؤظف است دلایل و مستندات بانک‌ها برای استنکاف از پرداخت تسهیلات مورد نظر کارگروه تسهیل را بررسی و درباره آن اظهار نظر کند.

همچنین هیات باید نسبت به بررسی و اعلام نظر در خصوص پرونده‌های تسهیلاتی و مطالباتی که از سوی کارگروه تسهیل استانی به بانک‌ها برای پرداخت تسهیلات و استمهال مطالبات ارجاع می‌شود، اهتمام داشته باشد.

بر اساس اعلام بانک مرکزی همه بانک‌ها و موسسات اعتباری مؤظف به همکاری با هیات خبرگان بانکی و اقتصادی استان هستند و در صورتی که بانک از رأی هیات تبعیت نکند و نسبت به پرداخت تسهیلات اقدام نکند، دبیرخانه هیات مؤظف است مراتب را ظرف مدت یک هفته جهت طرح موضوع در هیات انتظامی بانک‌ها اعلام کند تا طبق مقررات اقدام شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 1 =