بودجه های پارک علم و فناوری کهگیلویه و بویراحمد دو برابر شده است

یاسوج- ایرنا- رئیس پارک علم و فن آوری کهگیلویه و بویراحمد گفت: در دو سال اخیر با پیگیری های استانداری بودجه های این پارک تا حدود ۲ برابر نسبت به گذشته افزایش یافته است.

 سید شمس الدین هاشمی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: وجود پارک علم و فناوری و توسعه آن یک ضرورت بوده که باید همه آن را جدی بگیرند.

وی با اشاره به جهت دهی تسهیلات اشتغال روستایی برای به کار گیری جوانان زبده در این پارک، افزود: در این پارک جوانان پر انرژی پای کار هستند که بهره بری از این تسهیلات منجر به اشتغالزایی پایدار آن ها خواهد شد.

 رئیس پارک علم و فن آوری کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: پارک علم و فناوری استان نخستین پارکی بود که قبل از تاسیس ردیف بودجه گرفت و ایجاد آن سال۱۳۸۶به تصویب رسید.

هاشمی ابراز داشت: هم اینک ۲۶۳ نفر بصورت پاره وقت و تمام وقت در این پارک مشغول به کار هستند.

وی تاکید کرد: هم اینک ۲۹ شرکت در حوزه های فناوری اطلاعات، داروسازی و انرژی های نو ماشین آلات، قطعات الکترونیکی و دیگر حوزه ها در این پارک مشغول فعالیت هستند.

 رئیس پارک علم و فن آوری کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: پیش از این شرکت های این پارک، حدود ۳میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان فروش داشتند که این رقم هم اینک به ۹ میلیارد تومان فروش رسیده و همچنان در حال افزایش است.

هاشمی گفت: فضایی که به این پارک اختصاص یافته حدود ۶ هکتار بوده اما برای اینکه پارک بتواند به درجه دو ارتقا پیدا کند حداقل به ۲۰ هکتارنیاز دارد.

وی عنوان کرد: توسعه فضاهای فیزیکی برای پارک علم و فناوری از اهمیت زیادی برخوردار است که می طلبد مسئولان متولی در این زمینه همکاری لازم را داشته باشند.

پارک علم و فناوری کهگیلویه و بویراحمد جز جوانترین پارک های کشور است که در سه سالی که از افتتاح این پارک می گذرد اقدامات خوبی در آن انجام شده و فناوران و صاحبان ایده نیز به خوبی از آن استقبال کرده اند.

با توجه به نگاه ویژه دولت به اقتصاد دانش بنیان ،شرکت های پارکی نیز از حمایت های خاصی برخوردار شده اند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 8 =