سرپرست فرمانداری: توسعه زیرساخت فرودگاه سبزوار ضروری است

سبزوار- ایرنا- سرپرست فرمانداری سبزوار گفت: در شرایطی که فرودگاه سبزوار پشتیبان فرودگاه بین‌المللی شهید هاشمی‌نژاد مشهد است توسعه زیرساخت‌های آن همچون طول باند پروازی ضروری است.

حسین شاد روز پنجشنبه در آیین تودیع و معارفه مدیران قدیم و جدید فرودگاه سبزوار افزود: هم اینک فرودگاه این شهرستان از تمامی شرایط لازم و مورد نیاز یک فرودگاه پشتیبان بهره مند نیست.
وی ادامه داد: در صورت افزایش ۸۰۰ متری طول باند پرواز، زمینه فرود هواپیمای‌های پهن پیکر فراهم می شود که این عامل جایگاه فرودگاه سبزوار به عنوان فرودگاه پشتیبان را تقویت می کند.
سرپرست فرمانداری سبزوار گفت: ایمن سازی پیرامون باند فرودگاه سبزوار هم ضروری است چون گودال‌هایی پیرامون فرودگاه است که باید اقدامی در این زمینه صورت بگیرد.
شاد با اشاره به ظرفیت‌های صنعتی، تجاری و دانشگاهی سبزوار افزود: توسعه زیر ساخت‌های فرودگاهی این شهرستان مسیر توسعه  را بیش از گذشته هموار می کند.
وی اضافه کرد: سبزوار ۱۱ مرکز دانشگاهی و افزون بر ۲۵ هزار دانشجو و  ۸۰۰ عضو هیات علمی دارد و همچنین دانشگاه علوم پزشکی آن به عنوان دانشگاه مادر و پوشش دهنده شهرستان‌های مجاور است که توسعه زیر ساخت‌های فرودگاه به ارتقای این خدمات  منجر می شود.
شاد افزود: در حوزه صنعت و سرمایه گذاری با فراهم شدن زمان سفر کوتاه، ایمن، مستمر و هر روزه بستر سرمایه گذاری در شهرستان سبزوار فراهم می شود.
سرپرست فرمانداری سبزوار گفت: این شهرستان فاصله زمانی کمتر از یک ساعت با هشت شهرستان مجاور دارد که در صورت برقراری پروازهای منظم  می تواند به مسافران شهرستانهای مجاور هم خدمات دهد.
در پایان این مراسم از زحمات علی اصغر روشن بین قدردانی و حسین شادمان به عنوان مدیر فرودگاه سبزوار انتخاب شد.

 هم اکنون سه پرواز شرکت های هواپیمایی ماهان  سبزوار - تهران و بالعکس فعال است.
فرودگاه سبزوار تنها فرودگاه فعال در غرب خراسان رضوی از سال ۱۳۸۳ فعالیت رسمی خود را آغاز کرده است.
سبزوار در ۲۳۰ کیلومتری غرب مشهد و ۷۰۰ کیلومتری جنوب شرق تهران واقع است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 1 =