۲۷ شهریور ۱۳۹۹،‏ ۱۳:۲۳
کد خبرنگار: 961
کد خبر: 84043192
۰ نفر

برچسب‌ها

بانکداری دیجیتالی در بانک کشاورزی راه‌اندازی می‌شود

اردبیل - ایرنا - رییس هیات مدیره بانک کشاورزی گفت: نقشه راه بانکداری دیجیتالی تدوین شده و طی سه سال آینده در این بانک راه‌اندازی خواهد شد.

به گزارش ایرنا ، داور ماهیکار روز پنجشنبه در آیین معارفه مدیر جدید شعب بانک کشاورزی اردبیل افزود: توسعه بانکداری دیجیتال  با هدف کاهش حضور مشتریان در شعب انجام می‌شود.

وی با بیان اینکه بانک کشاورزی سالانه بیش از ۹۰ درصد از پرداختی‌های خود را در بخش کشاورزی انجام می‌دهد، گفت: روند سرمایه‌گذاری در بخش کشاورزی برغم داشتن جایگاه ویژه آن در تهیه مواد اولیه در صنایع مرتبط و نقش اساسی آن در تولید ناخالص داخلی و اشتغال به دلایلی قابل تامل است از یک طرف توان مالی کشاورزان خرده پا ضعیف است و از طرفی بخش خصوصی به علت ریسک بالا و پایین بودن سود مورد انتظار در بخش کشاورزی تمایل محدودی به سرمایه‌گذاری نشان می‌دهد.

ماهیکار ادامه داد: بر این اعتبارات و تسهیلات اعطایی به بخش کشاورزی سبب تقویت تولید شده و می‌تواند استفاده بهتر از عوامل تولید و افزایش بهره‌وری را به ارمغان آورد.

رییس هیات مدیره بانک کشاورزی اظهارداشت: در شرایط فعلی با داشتن ۴۷ میلیون انواع حساب مشتریان نزد بانک کشاورزی میزان خوداتکایی این بانک به ۱.۱ درصد رسیده است و برای تامین منابع مالی بخش کشاورزی باید ادامه این راه با قدرت بیشتری در دستور کار شعب بانک کشاورزی قرار گیرد.

وی با اشاره به نامگذاری سال جدید از سوی مقام رهبری به نام جهش تولید گفت: در این مسیر برنامه‌های بزرگی در دستور کار شعب این بانک قرار گرفته و فرصت مناسبی را به منظور توسعه و پیشرفت بخش کشاورزی فراهم آورده است.

ماهیکار ساده‌سازی روش‌ها ، تخصیص اعتبارات بیشتر در راستای حفظ شغل‌های موجود و ایجاد فرصت‌های شغلی جدید ، تکمیل و راه‌اندازی طرح‌های راکد و بلاتکلیف ، حمایت از زنجیره ارزش محصولات کشاورزی ، حمایت از توسعه گلخانه‌ها ، توسعه مکانیزاسیون کشاورزی و سامانه‌های نوین آبیاری ، حمایت از صنایع تبدیلی ، تکمیلی و فرآوری محصولات کشاورزی ، حمایت از استارت آپ‌ها و کسب و کارهای نوآور و دانش‌بنیان ، حمایت از آفزایش تولید آبزیان در قفس به لحاظ داشتن سواحل دریایی طولانی  و گسترش چتر بیمه‌ای را  از برنامه‌های سال جازی بانک کشاورزی عنوان کرد.

او افزود: افزایش میزان تولیدات بخش کشاورزی از ۲۶ میلیون تن در سال ۱۳۵۷ به ۱۲۲ میلیون تن در سال‌های اخیررسیده  و در این مسیر بانک کشاورزی با تسهیلات پرداختی تحول و ضریب مکانیزاسیون در این بخش را ارتقا داده است.

ماهیکار با اشاره به اقدامات راهبردی بانک کشاورزی برای حمایت از تولید و افزایش بهره‌وری در بخش کشاورزی گفت: در سال‌های اخیر با حمایت این بانک اراضی کشاورزی مجهز به سامانه‌های نوین آبیاری به ۲.۲ میلیون هکتار رسیده است.

رییس هیات مدیره بانک کشاورزی بر ضرورت کاهش هزینه‌ها ، افزایش درآمدها و رعایت دستورالعمل های بانک مرکزی در زمینه وصول مطالبات را یادآور شد و افزود: برنامه‌ها و تعهدات این بانک در زمینه تعیین تکلیف دارایی‌های منجمد و بدون بازده به میزان قابل توجهی محقق شده است.

در این آیین از زحمات رضا نوری قدردانی و داود رجبی بعنوان مدیر جدید شعب بانک کشاورزی اردبیل معرفی شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =