خیرین مدرسه‌ساز ۳۳۰ طرح آموزشی در چهارمحال و بختیاری احداث کردند

شهرکرد- ایرنا- رییس مجمع خیرین مدرسه‌ساز چهارمحال و بختیاری گفت: ۳۲۰ خیر کشوری، استانی و محلی حدود ۳۳۰ پروژه خیری با ۲۱۱ هزار  مترمربع زیربنا در این استان احداث کردند.

قربانعلی هاشمی روز پنجشنبه در آیین آغاز عملیات ساخت یک فضای آموزشی در شهرستان خانمیرزا افزود: این خیران، یک هزار و ۶۵۰ کلاس درس احداث کردند.

وی با اشاره به اجرای طرح آجر به آجر با هدف کمک به طرح‌های مدرسه‌سازی در کشور و استان، تصریح کرد: این طرح زمینه‌ای فراهم می‌کند تا هر فرد نیک‌اندیش علاقه‌مند به کار خیر بتواند با هر توان مالی در امر مقدس مدرسه‌سازی مشارکت کند.

فرماندار شهرستان خانمیرزا نیز در این آیین با اشاره به اهمیت آموزش و پرورش در رشد و توسعه جوامع بر توسعه فضاهای آموزشی در این شهرستان تاکید کرد.

یوسف مرادی تصریح کرد: این شهرستان به سبب اینکه تازه تاسیس است نیاز به امکانات و تجهیزات بیشتری است و در حوزه آموزش و پرورش نیز می‌طلبد توجه بیشتری به این منطقه شود.

وی همچنین به نقش خیرین مدرسه‌ساز اشاره کرد و گفت: خیرین مدرسه‌ساز به درجه‌ای از آگاهی رسیده‌اند که با تصمیمات هوشمندانه در مسیری قرار می‌گیرند که زیربنای توسعه کشور را فراهم می‌کند.

به گزارش ایرنا، در این آیین عملیات اجرای یک باب فضای آموزشی سه کلاسه در روستای تنگ کلوره از توابع شهرستان خانمیرزا آغاز شد.

 این فضای آموزشی با زیربنای ۲۱۸ مترمربع و هزینه‌ای بالغ بر هفت میلیارد ریال با مشارکت خیر مدرسه‌ساز عباسقلی جلیل‌پیران  به یاد فرزند فرهنگی خود زنده‌یاد فرشید جلیل پیران می‌شود که سه میلیارد ریال آن توسط خیر ومابقی از محل اعتبارات دولتی تامین می‌شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 8 =