فرماندار: شمار مبتلایان کرونا در شهرستان دالاهو نگران کننده است

قصرشیرین- ایرنا- فرماندار دالاهو گفت: شمار مبتلایان به کرونا در این شهرستان نگران کننده است از این رو خروج از وضعیت موجود و سفیدشدن این منطقه از لحاظ ابتلا به کرونا نیازمند همراهی همه جانبه مردم است.

کرم محمدی روز پنجشنبه در جلسه ستاد کرونا دالاهو، افزود: شهرستان دالاهو از جمله آخرین مناطق در استان کرمانشاه بود که در وضعیت قرمز قرار گرفت و همچنین اینکه طی ماه های گذشته این منطقه یکی از ۲ شهرستانی بوده که وضعیت بهتری در زمینه پیشگیری از شیوع ویروس کرونا داشته است.

وی اظهار داشت: مهار ویروس کرونا مدیون احساس  مسوولیت ساکنان شرافتمند شهرستان و رعایت دستورالعمل های بهداشتی توسط مردم بوده است.

نماینده عالی دولت در دالاهو گفت: راه بازگشت به وضعیت سفید در شهرستان دالاهو منوط به اهتمام آگاهانه آحاد مردم در رعایت پروتکل های ستاد ملی کرونا است و باید بپذیریم که تنها راه قطع زنجیره انتقال کرونا و مهار این بیماری ویروسی جدی گرفتن موازین بهداشتی است.

محمدی گفت: مردم حتما برای کاهش خطر ابتلا به بیماری کرونا ضمن رعایت فاصله فیزیکی و اجتماعی حتما از ماسک در مکان های عمومی و بیرون از منزل است.

دالاهو در غرب کرمانشاه بیش از ۴۵ هزار تن جمعت دارد.
رییس کمیته اطلاع رسانی ستاد مدیریت کرونای دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه گفت: در شبانه روز گذشته ۵۵ مورد بیمار مثبت بستری مبتلا به کرونا در استان شناسایی شدند و جمع موارد مثبت بستری به چهار هزار و ۱۰ نفر رسید.

«مهدی محمدی» با بیان اینکه اکنون ۳۱۱ بیمار مربوط به کرونا در مراکز درمانی استان بستری هستند، افزود: تعداد موارد فوت در اثر ابتلا قطعی به ویروس کرونا در ۲۴ ساعت گذشته در استان هشت نفر هستند که از این تعداد پنج مورد فوت مربوط به شهرستان کرمانشاه است.

وی اظهار داشت: در شبانه روز گذشته در هر یک از شهرستان‌های پاوه، سنقر و کلیایی و جوانرود نیز هر کدام یک نفر در اثر ابتلا به کرونا جان خود را از دست دادند.

او گفت: با احتساب موارد فوت در ۲۴ ساعت گذشته، مجموع جان باختگان در اثر ابتلا به کرونا در استان کرمانشاه از ابتدای اپیدمی تا کنون به ۵۶۵ نفر رسید. 

محمدی افزود: از ابتدای شروع اپیدمی تاکنون در استان ۱۱هزار و ۷۶۲ نفر بستری و ۱۰هزار و ۹۰۰ نفر نیز بهبود یافته و از بیمارستان ترخیص شده‌اند.

وی ادامه داد: همچنین در ۲۴ ساعت گذشته ۷۹ بیمار جدید با علائم بیماری کرونا در بیمارستان‌های استان بستری شده و ۷۱ نفر نیز پس از بهبودی از بیمارستان ترخیص شده‌اند.