برنامه‌ریزی برای ۳.۲ میلیارد دلار داخلی‌سازی تا پایان امسال

تهران- ایرنا- رئیس مرکز ساخت داخل وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: پارسال با امضای تفاهم‌نامه‌ها و قراردادهای مرتبط بیش از سه میلیارد دلار از برنامه داخلی‌سازی تولیدات عملیاتی شد و برای امسال نیز تحقق سه میلیارد و ۲۰۰ میلیون دلار داخلی‌سازی کالای وارداتی در دستور کار است.

به گزارش روز پنجشنبه وزارت صنعت، «سید محمدمهدی هادوی» افزود: وزارت صنعت برای تحقق اهداف برنامه تعمیق ساخت داخل، در مجموع برای سال‌های ۹۸، ۹۹ و ۱۴۰۰ دستیابی به هدف ۱۰ میلیارد دلاری داخلی‌سازی انواع اقلام کالایی وارداتی را به عنوان برنامه محوری خود تعیین کرده است.

وی ادامه‌داد: در همین راستا با نهادهای عمومی همچون قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیا، ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) و بنیاد مستضعفان مکاتبات لازم انجام شده و توسعه همکاری‌های مشترک در این حوزه در دستور کار طرفین قرار گرفته است.
رئیس مرکز ساخت داخل وزارت صنعت بیان‌داشت: ۲۰۳ قلم کالا با استفاده از سامانه رتبه‌بندی واردات شناسایی شده که از بین آنها ۱۴۲ قلم کالا به عنوان اقلام کالایی گلوگاهی شناخته شده‌اند.

هادوی تاکیدکرد: با بومی‌سازی این اقلام گلوگاهی در بسیاری از موارد زنجیره ارزش تولیدات کشور تکمیل می‌شود؛ در این ۱۴۲ مورد مواد اولیه، اجزا و قطعات و ماشین‌آلات مورد توجه قرار گرفته که در صورت رعایت الزام‌های کمی و کیفی می‌تواند هموارکننده مسیر سایر بخش‌های صنعتی کشور بوده و شرایط را برای تحقق حداکثری اهداف جدید تولید مهیا کند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 7 =