برگزاری پویش مجازی «احلی من العسل» تا اربعین

تهران- ایرنا- معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش گفت: پویش مجازی هشتمین سوگواره «احلی من العسل» که در ایام محرم انجام شد، تا روز اربعین حسینی ادامه دارد.

به گزارش روز پنجشنبه روابط عمومی و امور بین الملل معاونت پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش، علیرضا کاظمی در جلسه شورای پایگاه مقاومت بسیج شهید شهسواری افزود: امسال به رغم همه محدودیت هایی که به دلیل شیوع ویروس کرونا به وجود آمده است برنامه ریزی خوبی برای برگزاری هشتمین سوگواره احلی من العسل انجام شد و پویش مجازی آن تا روز اربعین حسینی ادامه دارد که  دستورالعمل آن به استان‌ها ابلاغ شده است.

وی ادامه داد: هرکدام از استان‌ها با توجه به شرایط بهداشتی، توانمندی ها و هماهنگی ها، این فعالیت را به خوبی اجرا کردند. این کار بسیار سنگین و ارزشمندی  است که هماهنگی‌های لازم با صدا و سیما برای پخش این مراسم انجام شد و از شبکه های ۲ و قرآن سیما شاهد پخش زنده آن بودیم.

معاون فرهنگی و پرورشی آموزش و پرورش یادآور شد: البته با توجه به شیوع کرونا دو راهبرد بیشتر برای انجام فعالیت ها نداریم یا باید از ظرفیت صدا و سیما استفاده کنیم یا از ظرفیت فضای مجازی بهره مند شویم و درست است که ظرفیت کارهای حضوری محدود شده است اما می توانیم همین ظرفیت محدود را به فضای مجازی منتقل کنیم و با شوق، ذوق و شعور، فعالیت ها را در عرصه فضای مجازی گسترش دهیم.

کاظمی خاطر نشان کرد: برگزاری پویش مجازی احلی من العسل اتفاق خوبی بود که در جریان است و همچنین باید بدانیم  امسال برگزاری فعالیت‌های ارزشی به مناسبت  چهلمین سالگرد دفاع مقدس از اهمیت بسیار ویژه ای برخوردار است و همانطور که می دانید برنامه‌های چهلمین سالگرد دفاع مقدس از ۳ خرداد ماه آغاز شده است و به صورت هفته شمار برنامه‌ریزی شده و ما در این زمینه  دو برنامه ملی داریم  با عنوان جشنواره علمدار که به موضوع سردار شهید حاج قاسم سلیمانی می‌پردازد و برنامه دیگر ما برنامه لاله های روشن است که بی میزبانی استان مازندران برگزار می‌شود که دستورالعمل و مدل اجرایی آن متفاوت از سال گذشته است و در فضای مجازی برگزار می‌شود.

برگزاری ۴۰ روزه پویش احلی من العسل در فضای مجازی

محمدرضا مسیب زاده، مدیر کل قرآن عترت و نماز وزارت آموزش و پرورش و جانشین فرمانده پایگاه در ادامه جلسه گفت: اکنون که در آستانه چهلمین سالگرد هفته دفاع مقدس هستیم، باید یاد و خاطره شهدای جنگ تحمیلی را گرامی بداریم زیرا اگر رشادت های این دلاورمردان در دفاع از کشور نبود اکنون شرایط کشور نامشخص بود و همچنین باید یاد و خاطره سردار رشید اسلام شهید سپهبدحاج قاسم سلیمانی را که به تازگی به همرزمان شهیدشان پیوستند گرامی بداریم.

وی  ادامه داد: برگزاری مراسم نمادین هشتمین سوگواره احلی من العسل  که همه ساله در یک روز برگزار می‌شد امسال با برگزاری پویش مجازی احلی من العسل به مدت ۴۰ روز اما به صورت مجازی برگزار می شود که می تواند یاد و خاطره حضرت قاسم  بن الحسن (علیه السلام)  را در دل نوجوانان عاشورایی زنده نگه دارد.

به گزارش ایرنا، هدف از برگزاری سوگواره احلی من العسل الگو قرار دادن حضرت قاسم بن الحسن(ع) برای نسل نوجوان است. در سال های اخیر مراسم سوگواره احلی من العسل بزرگداشت روز نوجوان کربلا حضرت قاسم ابن الحسن (ع) فرزند برومند امام حسن مجتبی (ع)  جای خود را در فرهنگ عاشورایی جامعه باز کرده است و حتی بازتاب بین‌المللی نیز داشته است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 5 =