هشدار سازمان جهانی بهداشت: آمریکای لاتین مستعد جهش شیوع کرونا

تهران – ایرنا – سازمان جهانی بهداشت هشدار داد آمریکای لاتین در حالی به زندگی عادی بازمی‌گردد که همه‌گیری کووید – ۱۹ در کشورهای واقع در این منطقه همچنان مستلزم تمهیدات کنترلی شدید است.

به گزارش ایران، خبرگزاری رویترز روز پنجشنبه گزارش داد «کاریسا اتیین» مدیر منطقه ای سازمان جهانی بهداشت در حالی که در نشستی مجازی از واشنگتن با دیگر مدیران این سازمان گفت و گو می کرد، تاکید کرد که موارد ابتلا به کرونا در منطقه مرزی کلمبیا با ونزوئلا در دو هفته گذشته ۱۰ برابر شده است.

وی گفت که شمار مرگ و میر ناشی از ابتلا به کووید – ۱۹ در مناطقی از مکزیک رو به افزایش است و همین روند در اکوادور، کاستاریکا و بولیوی نیز مشاهده می شود.

تاکنون ۷۴۴ هزار و ۴۰۰ نفر در پرو به کووید – ۱۹ مبتلا شده اند. این رقم برای کشور کلمبیا ۷۳۶  هزار و ۳۷۷ نفر و برای مکزیک ۶۸۰ هزار و ۹۳۱ نفر است.

همچنین در اکوادور ۱۲۱ هزار و ۵۲۵ نفر به کووید – ۱۹ مبتلا شده اند. آمار مبتلایان به کرونا در کاستاریکا ۵۹ هزار و ۵۱۹ نفر است و رقم ابتلا در بولیوی ۱۲۸ هزار و ۸۷۲ نفر گزارش شده است.

برزیل با ۴ میلیون و ۴۲۱ هزار و ۶۸۶ مورد ابتلا به کووید – ۱۹ جایگاه سوم جدول کشورهای درگیر کرونا را به خود اختصاص داده است.

برخی کشورهای حوزه آمریکای لاتین به دلیل فقر عدم برخورداری از امکانات و تجهیزات کافی مقابله با شیوع کرونا، در معرض خطر جدی جهش میزان شیوع این بیماری واگیر قرار دارند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 4 =

سرخط اخبار جهان