رییس اتاق کرمان: آمار مهارت‌آموزی در کرمان نگران کننده است

کرمان - ایرنا - رییس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان کرمان گفت: مهارت آموزی کلید توسعه اشتغال پایدار تلقی می‌شود اما آمار استان در این حوزه نگران کننده اعلام شده است.

به‌گزارش ایرنا، مهدی طبیب‌زاده روز پنجشنبه در نشست شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی افزود: دروس دانشگاهی استان کرمان به صورت نسبی ۲۰ درصد با بخش تولید و صنعت تطابق دارد، درحالی که این آمار در کشور چین حدود ۹۰ درصد است.

وی اظهار داشت: ۷۰ درصد از دانشجویان فنی حرفه‌ای از فارغ التحصیلان دانشگاهی هستند که نشان می‌دهد دانشگاه‌های ما خروجی مطلوبی ندارد.

رییس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان کرمان با تاکید بر اینکه آموزش‌های مهارتی حلقه مفقوده اشتغال و توسعه پایدار این استان محسوب می‌شود عنوان کرد: جامعه‌ای که به نظام بلوغی برسد به آموزش فنی و حرفه‌ای توجه می‌کند که در نهایت این حوزه موجب توسعه و پیشرفت می‌شود.

وی با اشاره به تاکید کشورهای پیشرفته به مهارت‌آموزی و ضرورت هم‌افزایی دستگاه‌های استان کرمان عنوان کرد: برخی کشورها به‌دنبال پایتخت شدن در مهارت آموزی جهان هستند و در این زمینه فعالیت می‌کنند. 

طبیب‌زاده اضافه کرد: شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی متشکل از نمایندگان دولت، مجلس شورای اسلامی و قوه قضاییه ظرفیت مناسبی برای رفع مشکلات بخش خصوصی دارد که باید به‌صورت عملیاتی به‌کار گرفته شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 4 =