اجرای سند تحول بنیادین در مدارس ساوه پیگیری شود

ساوه - ایرنا - رئیس شورای فرهنگ عمومی ساوه از دست اندرکاران آموزش و پرورش و کادرآمورشی مدارس به خصوص مشاوران درخواست کرد که نسبت به تحقق منویات مقام معظم رهبری و اجرای سند تحول بنیادین در مدارس این شهرستان با جدیت عمل کنند.

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام «سیدابراهیم حسینی» روز پنجشنبه در هفتاد و هفتمین نشست شورای فرهنگ عمومی که با حضور فرماندار و سایر اعضای این شورا در دفتر امام جمعه برگزار شد، افزود: برگزاری جلسات مشترک میان دستگاه هایی چون آموزش و پرورش، فرهنگ و ارشاد اسلامی و سایر ارگانها برای اجرای سند مذکور در مدارس و همچنین مهدهای کودک ضروری است.

وی اظهار کرد: برای تبیین محتوا و بررسی سند بنیادین و راهکارهای اجرا شدن آن در سطح مدارس شهرستان ساوه قرار است چهار کارگاه آموزشی در این شهرستان برگزار شود.

وی افزود: در این کارگاهها از حضور یکی از اساتید (حجت الاسلام ذوالنوری) استفاده خواهیم کرد و محل برگزاری نیز حوزه علمیه خواهران است که انتظار مشارکت فعال ارکان آموزش و پرورش و سایر مسئولان مرتبط با این مباحث را داریم.

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان ساوه تاکید کرد: برای اجرای سند تحول بنیادین در سطح شهرستان ساوه باید برنامه ریزی جامعی داشته باشیم و در این مقطع زمانی هم لازم است مطالبات رهبری را به صورت عملیاتی اجرایی کنیم.

حجت الاسلام حسینی در مورد برخی نقدها که به بازدیدهای او از شرکت های صنعتی بدون حضور خبرنگاران وارد شده بود، ‌اظهار داشت‌:‌ این بازدیدها در راستای ماموریت محول شده از سوی مقام معظم رهبری با هدف بررسی مشکلات واحدهای تولیدی انجام می شود و هرگز جنبه تشریفاتی ندارد.

وی گفت: مشکلاتی که از سوی مدیران صنایع مورد بازدید اعلام می شود را احصا و به مسئولان ذیربط برای رفع و رجوع بازتاب می دهیم.

فرماندار ساوه نیز در این نشست، اظهار داشت: اینکه در نشست های شورای فرهنگ عمومی اعضا به بیان مطالب تئوری و کلی گویی بپردازند، گره گشای مشکلات نیست و باید مشکلات کنونی شهرستان در حوزه آموزش و پرورش و مدارس به خصوص در زمینه اجرای سند تحول بنیادین شناسایی و به صورت مصداقی در جلسه مطرح شود تا برای آنها در قالب مصوبات شورای فرهنگ عمومی دنبال راهکار باشیم.
«علی میرزایی» افزود:  باید در راستای تاکیدات رهبر معظم انقلاب نسبت به کیفیت آموزش و فاصله ای که میان مدارس دولتی و غیر انتفاعی در حال شکل گیری است با احساس مسئولیت بررسی های لازم را توام با ارائه راه حل انجام دهیم.
وی ادامه داد:‌ رفع معضل و شائبه بی کیفیتی مدارس دولتی نسبت به غیرانتفاعی ها باید در شهرستان ساوه به صورت جدی پیگیری شود تا عدالت آموزشی دچار خدشه نشود.
فرماندار ساوه همچنین رفع مشکلات آموزشی در مناطق محروم و کمتر برخوردار شهر و شهرستان ساوه را با توجه به شیوع کرونا و آموزش های مجازی خواستار شد.
وی اظهار کرد: لازم است آسیب های خانه نشینی دانش آموزانی که از شبکه شاد استفاده می کنند نیز بررسی و نسبت به تأثیرگذاری آموزش های این شبکه با انجام تحقیق و تحلیل های درست اقدام شود تا رویه آموزش ها به سمت حفظات و کاهش تفکرمحوری میان دانش آموزان پیش نرود.
میرزایی همچنین از همه دستگاه‌های اجرائی این شهرستان خواست که ضمن تعامل موثر با رسانه ها، عملکرد و فعالیت های خود را ارائه کنند و از پاسخگویی گریزان نباشند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 3 =